Jake Gyllenhaal zastąpi Eminema w filmie „Southpaw”

Jake GyllenHaal

Lessio, flickr

Southpaw” miał być kolejnym filmem, w którym wystąpi najsłynniejszy biały raper na świecie, czyli Eminem. Niedawno okazało się jednak, że gwiazda muzyki nie pojawi się na dużym ekranie. Miejsce Eminema zająć ma natomiast znany i lubiany Jake Gyllenhaal. Film będzie opowiadał historię boksera wagi lekkopółśredniej, który chociaż zaczynał od amatorskich walk w podrzędnych barach, to jednak, dzięki wyjątkowemu talentowi i uporowi zdołał wybić się na szczyt. Niestety, wkrótce po tym, jak spełnił marzenia i zdobył mistrzowski pas, jego życie zawaliło się. Po wielkiej tragedii, jaka go spotkała, próbuje znów się podnieść, walcząc o lepsze życie dla siebie i swojej córki.

Film „Southpaw” ma być reżyserowany przez Antoine Fuqua znanego z nakręcenia takich obrazów, jak „Łzy słońca” z Brucem Willisem, „Dzień próby” z Denzelem Washingtonem i Ethanem Hawke czy „Strzelec” z Markiem Wahlbergiem. Scenariusz do filmu napisał Kurt Sutter, który był też scenarzystą w filmie „Synowie anarchii”. Film ma zostać wyprodukowany przez Weinstein Company. Nie wiadomo, kto zostanie obsadzony w pozostałych rolach, obok Jake’a Gyllenhaala. Na razie nie pojawiają się również żadne konkretne informacje na temat daty premiery filmu.

Angaż Jake’a Gyllenhaala zamiast Eminema z pewnością był rozsądnym posunięciem ze strony twórców filmu, jednak trzeba przyznać, że kolejna rola rapera również mogła być dość ciekawym rozwiązaniem. Chociaż ma on na swoim koncie parę kiepskich ról, jak choćby mała rólka w marnej komedii „Hiphopowa myjnia”, w której wystąpił u boku samych raperów, to jednak naprawdę dobrze spisał się jako główny bohater w „8. Mili” Curtisa Hansona. Otrzymał za nią nawet nagrodę Teen Choice w kategorii aktora pierwszoplanowego oraz nominacje do nagród za wykonanie piosenki do filmu. To właśnie za „Lose yourself” Eminem otrzymał Oscara w 2003 r.

Natomiast Jake Gyllenhaal jest pewniejszy z punktu widzenia twórców filmu „Southpaw”. Wielokrotnie dowiódł już, że jest jednym z bardziej utalentowanych aktorów młodego pokolenia. Do jego najlepszych ról z pewnością można zaliczyć te w „Tajemnicy Brokeback Mountain”, „Labiryncie” czy „Zodiaku”. Gyllenhaal ma na swoim koncie zdecydowanie więcej nagród i nominacji niż Eminem, a do tego jest uwielbiany przez damską część widowni, a to dodatkowo może pomóc w promocji filmu.

GD Star Rating
loading...
Jake Gyllenhaal zastąpi Eminema w filmie „Southpaw”, 3.4 out of 5 based on 5 ratings

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz