Nowa komedia Marka Koterskiego

Marek Koterski

Autor: Slawek's (Flickr)

Najnowszy film Marka Koterskiego, „Baby są jakieś inne”, ukaże się w kinach 9 września tego roku – poinformował dystrybutor Kino Świat.

Główne role w komedii twórcy „Dnia Świra” i „Nic Śmiesznego” zagrają Robert Więckiewicz i Adam Woronowicz (znany z „Popiełuszko. Wolność jest w nas”). Całość ma być rozprawą o kobietach, mężczyznach, feminizmie i stereotypach towarzyszących tym tematom. Jak twierdzi reżyser, są one obok ekologii i polityki, najważniejszymi współczesnymi tematami na świecie.

Akcja filmu będzie miała miejsce w czasie nocnej wyprawy samochodowej dwóch bohaterów, a opierać się będzie na nieustannych polemikach pomiędzy nimi. Koterski opisuje swych bohaterów broniących się przed zarzutami kobiet poprzez słowne atakowanie ich.

„To odgryzanie się mężczyzn, wyraźnie słabszych i przegranych – zagonionych pod ścianę, w narożnik, do kąta. Gadają na baby krytycznie, sarkastycznie, agresywnie, oskarżająco, żarliwie”

– twierdzi autor.

Bohaterowie napotykać na swojej drodze będą różne typy kobiece, a wszystkie je kreować będzie żona Marka Koterskiego, aktorka Małgorzata Bogdańska. W jednej z ról zobaczymy również syna reżysera, Michała Koterskiego, który wystąpił we wcześniejszych produkcjach ojca.

GD Star Rating
loading...
Nowa komedia Marka Koterskiego, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz