Na planie filmu dokumentalnego o Stanisławie Mikulskim

o Stanisławie Mikulskim

Wspomnienia sprzed lat – łódzka ulica planem filmu dokumentalnego o Stanisławie Mikulskim

W niedzielę, 27 października, na ulicy Tramwajowej w Łodzi miał miejsce plan zdjęciowy do filmu dokumentalnego o Stanisławie Mikulskim – aktorze znanym w szczególności z kultowej roli Hansa Klossa w serialu „Stawka Większa niż Życie”.

Reżyserem i zarazem producentem filmu jest Jarosław Antoszczyk. Zaprosił on do rozmowy reżysera filmu „Powrót na Ziemię” – Stanisława Jędrykę, który opowiedział swoim filmie i grającym w nim główną rolę Stanisławie Mikulskim. Plan zdjęciowy umieszczony został w niezwykłym miejscu, a mianowicie na ulicy Tramwajowej w Łodzi, w okolicach zajezdni, gdzie w roku 1966 kręcono kluczowe sceny do „Powrotu na Ziemię”. Reżyser Jarosław Antoszczyk, którego pasjonuje ten okres w historii polskiego filmu, zadbał o detale, które sprawiły, że na jeden dzień łódzka ulica przerodziła się w plan zdjęciowy sprzed lat. Na tę okoliczność został wypożyczony zabytkowy tramwaj, pochodzący z 1928 roku, taki sam jak ten z kluczowej sceny filmu „Powrót na Ziemię”. Inscenizacja jest rodzajem opowiadania obrazem, który Jarosław Antoszczyk lubi najbardziej. Według niego w scenerii przypominającej dawną rzeczywistość aktorzy chętniej opowiadają o kulisach swojej pracy.

Film Jarosława Antoszczyka początkowo miał być pierwszą z części zatytułowanej „Ikony srebrnego ekranu”, ukazującej postaci sławnych polskich twórców filmowych. Z czasem reżyser zmienił koncepcję i dzieło zostanie wyemitowane jako seria poświęcona Stanisławowi Mikulskiemu oraz twórcom współpracującym z nim na przestrzeni lat. Reżyser planuje przeprowadzenie kolejnych zdjęć, których część odbędzie się na terenie Łodzi.

Tramwaj_plan_Hybrys_Rezyser_Antoszczyk_3_Zdjecia-Daniel_Baum

Tramwaj_plan_Hybrys_Rezyser_Antoszczyk_10_Zdjecia-Daniel_Baum

Tramwaj_plan_Hybrys_Rezyser_Antoszczyk_11_Zdjecia-Daniel_Baum

Tramwaj_plan_Hybrys_Rezyser_Antoszczyk_12_Zdjecia-Daniel_Baum

Tramwaj_plan_Hybrys_Rezyser_Antoszczyk_wywiad3_Zdjecia-Daniel_Baum

Tramwaj_plan_Stanislaw_Jedryka_Jaroslaw_Antoszczyk _2_Zdjecia Daniel Baum

Tramwaj_plan_Stanislaw_Jedryka_Jaroslaw_Antoszczyk _3_Zdjecia Daniel Baum

Tramwaj_plan_Stanislaw_Jedryka_Jaroslaw_Antoszczyk _4_Zdjecia Daniel Baum

Tramwaj_plan_Stanislaw_Jedryka_Jaroslaw_Antoszczyk _Zdjecia Daniel Baum

GD Star Rating
loading...

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz