Biała i strzała podbijają kosmos

Biała i strzała podbijają kosmos

familijny, komedia, bajka, przygodowy
Reżyser: John Chua, Alexander Talal
Produkcja: Rosja, USA
Data premiery: 17.09.2010 (Polska) 18.03.2010 (Świat)
Dystrybutor: ITI Cinema Sp. z o.o.

Biała i Strzała to pierwszy rosyjski film stworzony w technice 3D – i choć daleko mu do produkcji typowo amerykańskich, to wypada całkiem nieźle i potrafi przykuć uwagę dzieciaków.

Kiedy na ekrany kin weszła większościowo rosyjska produkcja animowana 3D „Biała i strzała podbijają kosmos” opinie i komentarze były bardzo różne. Sceptyczne nastawienie zarówno do samej Rosji, jak i produkcji filmowych tego kraju nie gwarantowało animacji wielkiego sukcesu. Zresztą sama technika 3D również wymaga w Rosji dopracowania, ale trudno zaprzeczyć, że tą bajkę ogląda się bardzo przyjemnie. Każdy kto pamięta historię Łajki – rosyjskiego psa wysłanego w kosmos z pewnością z przyjemnością obejrzy współczesne przygody dwóch niczym nie wyróżniających się psiaków, które ruszyły na podbój kosmosu.

Cyrkowy pies – Biała i wałęsający się po ulicach kundel Strzała w wyniku zbiegu okoliczności trafiają na trening dla kosmonautów. I mimo początkowych niepowodzeń okazuje się, ze to właśnie oni ruszą na podbój kosmosu. I choć efekty 3D to w tej produkcji to nic nadzwyczajnego, a sama fabuła jest mocno oklepana – to w końcu jako film dla dzieci nie ma co specjalnie narzekać. Zwłaszcza, że promowanie tzw pozytywnych wartości stoi tutaj naprawdę wysoko:  jak ważni są w naszym życiu przyjaciele, dlaczego warto im pomagać, i kiedy trzeba oddać bliskiemu choćby ostatnią kość zyskując w zamian przyjaciela na całe życie?

Wielu powie z pewnością, że to rosyjska nuda, która swoje niedoskonałości próbuje nadrobić moralizatorskimi motywami i przy dzisiejszych produkcja prosto z Hollywood wypada jak brudny i nie zamieniający się w królewnę Kopciuszek, to bez przesady – w końcu „Biała i Strzała” zarobiły już w Polsce ponad milion i dalej są oglądane.

Pierwszy mały kroczek produkcji rosyjskiej w 3D – co będzie dalej? Jeśli filmowcy wezmą mocną krytykę tej animacji pod uwagę i nie zapomną o dobrych dialogach, jakich w tym filmie nie mało, to kto wie – może następna komedia dla dzieci okaże się hitem?

GD Star Rating
loading...
Biała i strzała podbijają kosmos, 4.1 out of 5 based on 7 ratings

Oni mają swoje zdanie o filmach

Jeden komentarz

  1. Kia /

    Ehhh… Co tu więcej mówić. Beznadziejna grafika. Film dość kiepski… Dzieciom się w miarę podoba, ale zdecydowanie wolą AMERYKAŃSKIE bajki :/

    GD Star Rating
    loading...

Zostaw komentarz