Seksualni, niebezpieczni

seksualni niebezpieczni recenzjaRecenzja filmu: Seksualni, niebezpieczni (The Inbetweeners Movie)

komedia
Reżyseria: Ben Palmer
Scenariusz: Damon Beesley, Iain Morris
Premiera: 04.05.2012 (Polska) 17.08.2011 (świat)
Produkcja: Wielka Brytania

Typowa historia nastolatków, którzy po zakończeniu liceum chcą zaszaleć i zakosztować nieco życiowych przyjemności. W tym celu lecą na Kretę, żeby pić, imprezować i podrywać dziewczyny.

Niestety w ich wykonaniu realizacja tego planu nie przebiega tak prosto i bezproblemowo, jak mogłoby się wydawać. Bohaterowie doskonale wpisują się w stereotyp brytyjskich nastolatków, będących na dole szkolnej hierarchii. Niezbyt urodziwi, nieszczególnie błyskotliwy, ze skłonnością do pechowych zdarzeń i wielkimi marzeniami o tym, by zmienić swoje życie.

Jaskrawo przerysowane postacie mimo wszystko śmieszą nas, a często wywołują nawet współczucie.

Całość okraszona specyficznym angielskim humorem, który nie każdemu przypada do gustu. Przy odrobinie dobrych chęci, można jednak stwierdzić, że film momentami bywa naprawdę zabawny. Miłośnicy „American Pie” z pewnością zachwyceni. „Seksualni niebezpieczni” to brytyjska wersja doskonale znanej amerykańskiej komedii o grupie nastolatków eksperymentujących z seksem i wkraczających w świat skomplikowanych relacji damsko-męskich.

Tak jak w przypadku „American Pie” poziom dowcipów i gagów nie zachwyca. Zdecydowanie nie jest to humor wyższych lotów, ale nie tego szukamy przecież zwykle w tego rodzaju filmach. Większość z nas traktuje takie komedie czysto rozrywkowo, nie doszukując się żadnych głębokich prawd, ani przesłania. „Seksualni niebezpieczni” doskonale wpisuje się w tę konwencję. To prosta, niezbyt wymagająca komedia. Film nie zmusza do myślenia i refleksji, żarty nie są zbyt skomplikowane.

Z powodzeniem możemy więc potraktować go jako sposób na zapełnienie upalnego wieczoru w towarzystwie przyjaciół, gdy zmęczeni po całym dniu możemy oglądać w zasadzie cokolwiek i po prostu dobrze się bawić.

seksualni niebezpieczni recenzja filmu 1

 

seksualni niebezpieczni recenzja filmu 2

 

seksualni niebezpieczni recenzja filmu 3

 

seksualni niebezpieczni recenzja filmu 4

GD Star Rating
loading...
Seksualni, niebezpieczni, 3.0 out of 5 based on 2 ratings

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz