Co ciekawego w polskich kinach na Walentynki?

Walentynki

photophilde, flickr

Walentynki już za kilka dni, a z tej okazji, dokładnie w dniu św. Walentego, czyli 14 lutego na ekrany polskich kin wejdzie szereg filmów idealnie nadających się do oglądania we dwoje. Najbardziej wyczekiwaną ze wszystkich premier, jakie będą miały miejsce w najbliższy piątek jest pierwszy seans nominowanego do Oscara obrazu „Ona”. To połączenie dramatu, romansu i komedii opowiadające o samotnym pisarzu granym przez Joaquina Phoenixa, który nabywa specjalne oprogramowanie mające spełniać w jego życiu rolę kobiety. Sprawa komplikuje się, gdy Theodore zakochuje się w nowym systemie operacyjnym.

Poza tym, 14 lutego na ekrany naszych kin wejdzie poruszająca „Zimowa opowieść”. Ten film z gatunku fantasy to piękny melodramat, który pokazuje, że bez względu na czasy, w jakich żyjemy, pewne wartości zawsze pozostają również istotne, a walka dobra ze złem nigdy się nie kończy. Magiczna atmosfera tej melodramatycznej produkcji sprawia, że będzie to film świetny na romantyczny wieczór we dwoje. Typowo walentynkowym filmem jest też „Miłość bez końca”, czyli historia dwojga młodych ludzi, którzy muszą walczyć o swój związek z nadopiekuńczymi rodzicami dziewczyny. Czy, jak przystało na film mający premierę 14 lutego, uda im się przezwyciężyć trudności? Przekonają się ci, którzy tego dnia zaplanują randkę w kinie.

Warto też wybrać się na polską komedię pt. „Facet (nie)potrzebny od zaraz” z Katarzyną Maciąg, Joanną Kulig i Łukaszem Garlickim w rolach głównych. To zabawna opowieść o młodej singielce, która postanawia jeszcze raz spotkać się ze wszystkimi swoimi byłymi chłopakami. Nowość przyjdzie do nas także z zachodniej granicy. Niemiecka produkcja „Jezus mnie kocha” to romantyczna opowieść o młodej kobiecie, która ucieka sprzed ołtarza. Gdy poznaje intrygującego Jeshuę, jej życie zupełnie się zmienia.

Poważniejszym, ale przez to być może jeszcze bardziej poruszającym filmem jest „Smak curry”. To piękny dramat o wdowcu, który zupełnie przypadkiem poznaje młodą kobietę mającą problemy małżeńskie. Oboje marzą o zmianie swojego życia, ale żadne z nich nie ma odwagi podjąć w tym celu radykalnych kroków. Czy prowadzona przez nich korespondencja wpłynie na ich los…? Przejmujący będzie też obraz „Anioł śmierci”. Ten dramat historyczny opowiada o Josefie Mengele, jednym z najokrutniejszych nazistowskich zbrodniarzy i jego relacji z młodą mieszkanką Argentyny.

GD Star Rating
loading...

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz