Ocean strachu 2 – recenzja filmu

Ocean strachu 2Recenzja filmu: Ocean strachu 2 (Open Water 2: Adrift)

thriller
Reżyseria: Hans Horn
Scenariusz: Adam Kreutner, David Mitchell
Premiera: 10.07.2006 (świat)
Produkcja: Niemcy

Walka z morskim żywiołem, przerażenie, bezsilność – niby już było, a jednak znów trzyma w napięciu. Kolejny film uświadamiający nam potęgę wody. Przy okazji, jest przestrogę przed bezmyślnością.

Grupa znajomych postanawia wybrać się w rejs po oceanie. Czas upływa im przyjemnie na rozmowach i wspomnieniach szkolnych czasów. W pewnym momencie część wycieczkowiczów postanawia wskoczyć do wody. Kiedy namawiają do tego także resztę pozostałą na pokładzie, nagle okazuje się, ze nikt nie pomyślał o spuszczeniu drabinki. Na jachcie znajduje się tylko niemowlę, które w żaden sposób nie może pomóc dorosłym. Utrzymanie się na wodzie wymaga od grupy przyjaciół nie tylko umiejętności pływackich i wytrzymałości fizycznej, ale także spokoju. Panika jest najgorszym rozwiązaniem, jednak wraz z upływem czasu i sił, w każdym narasta przerażenie. Sytuacja jest tym trudniejsza, że opieki wymaga pozostawione na pokładzie dziecko.

Podobnie, jak w pierwszej części „Oceanu strachu”, tak i w tej, kwestie techniczne schodzą na dalszy plan, ponieważ sama fabuła jest tak interesująca, że raczej trudno zastanawiać się nad tym, czy aktorzy, którzy przez kilkadziesiąt minut ciągle pływają rzeczywiście dobrze odgrywają swoje role, czy też nie. Głównym atutem filmu znów jest oddziaływanie na emocje widza. Takie historie skłaniają do zastanawiania się, co sami zrobilibyśmy w takiej sytuacji. Niemniej jednak – w przeciwieństwie do pierwszej części – pojawia się pewna złość wynikająca z bezmyślności bohaterów. Złość ta jednak przeradza się powoli we współczucie, gdy uświadamiamy sobie, jak wysoką cenę przyjdzie im zapłacić za to niedopatrzenie.

To nie jest film dla osób, które boją się wody i nie mają ochotę zbyt długo na nią patrzeć. Wszystkim innym polecam, bo mimo niedociągnięć reżyserskich, obraz naprawdę trzyma w napięciu do ostatniej chwili.

Ocean strachu - kadr 1

Ocean strachu 2 - kadr 2

Ocean strachu 2 - kadr 3

Obejrzyj zwiastun filmu „Ocean strachu 2”.

GD Star Rating
loading...
Ocean strachu 2 - recenzja filmu, 3.8 out of 5 based on 9 ratings

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz