Kino Nowe Horyzonty i… filmy dla rowerzystów!

bike days

Kino i rowerzyści to dość dziwne połączenie, jednak Kino Nowe Horyzonty postanowiło sprawić niespodziankę cyklistom. W związku z tym, w dniach 6-8 czerwca br. we Wrocławiu odbyć ma się BIKE DAYS Festiwal Filmów Rowerowych. To impreza, jakiej nie organizuje się w żadnym innym kraju na naszym kontynencie. Ma ona stanowić kontynuacje ubiegłorocznego przeglądu filmowego o podobnej tematyce. BIKE DAY Śmigaj i Oglądaj odbył się w maju 2013r. Podczas tegorocznego festiwalu wyświetlonych zostanie 12 filmów, w których pojawia się tematyka rowerów i rowerzystów. To prawdziwa uczta dla każdego, kto uwielbia poruszać się na dwóch kółkach!

Poza tym, że miłośnicy jazdy na rowerze będą mogli obejrzeć ciekawe filmy poruszające ten temat, to dodatkowo, zaplanowany jest piknik na torze kolarskim oraz kilka koncertów. Oprócz tego, spodziewać można się tematyki poruszającej różne kwestie dotyczące rowerzystów, a także wyjątkowej wystawy w Galerii U. Jednym z najważniejszych elementów całej imprezy ma być premierowy pokaz filmu „Unstoppables”, który opowiada o niepełnosprawnych kolarzach, którzy przygotowywali się do paraolimpiady w Londynie w 2012r.

Organizatorzy festiwalu przyznają, że pomysł stworzenia takiego wydarzenia zrodził się z pasji do jazdy na rowerze i jednoczesnego zainteresowania szeroko pojęta kulturą. Z pewnością motywacją do wcielenia w życie planów był fakt, że podobna impreza nie pojawia się praktycznie w żadnym innym miejscu Europy. Jak zapowiadają twórcy, podczas wydarzenia obejrzeć będzie można nie tylko obrazy poruszające tematykę cyklistów-hobbystów, ale również sportowców i kurierów. Pojawiać mają się w nich wątki nawiązujące do zdrowego trybu życia, pracy zawodowej czy sportowej rywalizacji.

Filmy, które zostaną wyświetlone podczas BIKE DAYS Festiwal Filmów Rowerowych pochodzić będą z różnych części świata. Pojawią się zarówno filmy fabularne, jak też dokumentalne i fabularyzowane, pełno- i krótkometrażowe. Wiadomo już, że uczestnicy będą mogli zobaczyć m.in. „Złodziei rowerów” Vittorio de Sici. Seanse zostaną podzielone na cztery cykle filmowe oraz dwa wydarzenia specjalne. Dzięki temu, każdy uczestnik bez problemu wybierze te, których tematyka szczególnie wpasuje się w jego preferencje. Pełny program festiwalu będzie wkrótce dostępny na oficjalnej stronie poświęconej wydarzeniu.

GD Star Rating
loading...

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz