Ciacho

Ciacho (2010)

komedia
Reżyseria: Patryk Vega
Produkcja: Polska
Data premiery: 08.01.2010 (Polska) 08.01.2010 (Świat)
Dystrybutor: Syrena Films

Większość filmów, które powstają w Polsce, to komedie. Takie wrażenie można przynajmniej odnieść przeglądając repertuar kin w naszym kraju… Co więcej, na jego podstawie można też stwierdzić, że w naszym kraju jest tylko kilku aktorów komediowych.

W obsadach kolejnych filmów pojawiają się bowiem wciąż te same nazwiska : Tomasz Karolak, Tomasz Kot, Marta Żmuda – Trzebiatowska, Marcin Bosak, Danuta Stenka, Cezary Żak, Wojciech Mecwaldowski. Nie zabrakło ich również w najnowszej produkcji polskiego reżysera Patryka Vegi „Ciacho”.

Reżyser, który do tej pory zajmował się głównie kinem policyjnym, nakręcił komedię. Jaki był tego efekt? Powstał film, który z założenia miał zapewnić widzowi dwie godziny beztroskiego śmiechu. W rzeczywistości można się na nim śmiać zaledwie przez kilkanaście minut. Owszem, kilka scen jest naprawdę zabawnych, jednak żarty w filmie nie są zbyt górnolotne.

Scena oświadczyn, w której przyszła narzeczona wyciąga pierścionek zaręczynowy z… odbytu swojego ukochanego nie należy do najsmaczniejszych. Zastrzeżenia może budzić również gra niektórych aktorów. Nie da się ukryć, że oglądanie po raz kolejnych tych samych twarzy w tym samym zestawieniu po pewnym czasie staje się nudne. Trzeba jednak przyznać, że niektóre gwiazdy zaprezentowały się w zupełnie nowym świetle, czego doskonałym przykładem może być tu Paweł Małaszyński. Do tej pory znany z ról amantów, policjantów i przestępców, wcielił się w postać ograniczonego umysłowo brata głównej bohaterki. Jego gra aktorska to jeden z niewielu atutów filmu.

Fabuła i akcja nie powalają na łopatki, jeśli jednak masz ochotę na prostą, odmóżdżającą rozrywkę i nieskomplikowaną fabułę, „Ciacho” to film dla ciebie. Przy odpowiednim nastawieniu, nie wymagając zbyt wiele, można zaśmiewać się z niego do rozpuku.

GD Star Rating
loading...
Ciacho, 5.0 out of 5 based on 2 ratings

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz