Pierwszy polski film w wersji 4K

Pod Mocnym Aniołem

17 stycznia tego roku odbyła się polska i zarazem światowa premiera najnowszego filmu Wojciecha Smarzowskiego pt. „Pod Mocnym Aniołem”. Poza tym, że film zasługuje na uwagę ze względu na dobre recenzje, to dodatkowo, warto podkreślić, że jest on pierwszym polskim obrazem, który będzie wyświetlany w wersji 4K.

Na tego typu seanse można wybrać się do katowickiego Multikina. Specjalne bilety do Sali Extreme można nabyć zarówno w kasie, jak też drogą internetową, na oficjalniej stronie kina. Dla widza 4K oznacza wyraźnie lepszą jakość obrazu. Taki efekt uzyskano, dzięki zdecydowaniu większej liczby pikseli, która sprawia, że obraz wydaje się być jeszcze dokładniejszy niż ten, który pojawia się w standardowych produkcjach.

„Pod Mocnym Aniołem” to poruszający, choć momentami wstrząsający film o chorobie alkoholowej. Pokazuje on, jak bezradny jest człowiek wobec tak poważnego uzależnienia. Uświadamia on również widzowi, jak niewiele trzeba, żeby stoczyć się na samo dno. Jednocześnie, jest to opowieść o nadziei, determinacji oraz wielkiej miłości, która może okazać się ostatnią deską ratunku. Wszystko to powoduje, że historia wyjątkowo mocno oddziałuje na emocje widza. Tym bardziej, że alkoholizm jest problemem, który w jakimś stopniu znany jest każdemu z nas. Pojawiają się jednak głosy, że film może bulwersować, a nawet budzić niesmak. Jest to jednak cechą charakterystyczną Smarzowskiego, który pokazuje życie takim, jakie jest, bez koloryzowania, co nie wszystkim się podoba.

Reżyser „Pod Mocnym Aniołem” to jeden z bardziej uzdolnionych polskich twórców. W ostatnich latach zachwycał publiczność tytułami takimi, jak „Róża”, „Wesele” czy kontrowersyjna „Drogówka”. Wojciech Smarzowski nie boi się poruszać trudnych tematów, a jeśli wymaga tego fabuła, to bez jakichkolwiek obiekcji pokazuje życie od jego najgorszej strony. Dosłowność jego przekazu i brak jakichkolwiek obiekcji przed pokazaniem tego, co złe sprawiają, że z każdym kolejnym filmem zyskuje on sobie nowe grono sympatyków. W filmie „Pod Mocnym Aniołem” zagrała cała plejada polskich gwiazd. W głównej roli zobaczymy Roberta Więckiewicza, który ostatnimi czasy niemal bezustannie pojawia się na ekranie i za każdym razem zbiera pochwały za swoje kreacje. Poza tym, w obrazie Smarzowskiego zagrali Jacek Braciak, Izabela Kuna, Kinga Preis oraz Marcin Dorociński, czyli aktorzy, których uznaje się za jedne z większych, współczesnych talentów polskiego kina.

GD Star Rating
loading...
Pierwszy polski film w wersji 4K, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz