„Dark Blood” może trafić do kin

River Phoenix

One From RM, flickr

Chociaż River Phoenix, brat równie słynnego Joaquina Phoenixa nie żyje od 20 lat, to jednak istnieje prawdopodobieństwo, że film, w którym zagrał trafi wkrótce do kin. Kiedy George Sluizer rozpoczynał zdjęcia do filmu „Dark Blood”, nie miał wątpliwości, że ukończy obraz bez większych problemów. Jednak film nie został ukończony z powodu nagłej śmierci odtwórcy jednej z głównych ról, utalentowanego Rivera Phoenixa. Pomimo, że gotowa była już większość zdjęć, to jednak twórca nie próbował ukończyć obrazu. Powrócił do produkcji dopiero w roku 2010, gdy zaczęły dolegać mu kłopoty zdrowotne.

Jako że w filmie brakowało części scen, w których miał wystąpić zmarły Phoenix, niezbędna była zmiana niektórych elementów. W postprodukcji wystąpił także Joaquin Phoenix, który użyczał głosu postaci granej przez nieżyjącego brata. Było to możliwe, dzięki jego podobnej barwie głosu. Chociaż 27 września 2012 r. odbyła światowa premiera filmu i w dodatku był on wyświetlony na filmowych festiwalach m.in. w Moskwie, Jerozolimie, Sao Paulo czy Bukareszcie, to jednak nie trafił na ekrany kin. Teraz może się to zmienić.

Podczas odbywających się na początku listopada targów filmowych American Film Market George Sluizer planował znaleźć dystrybutora, który zechce rozpowszechnić film „Dark Blood”. Jeśli się uda, wkrótce będzie mogli zobaczyć obraz w kinach i najprawdopodobniej także na DVD. Obraz opowiada historię wdowca, który prowadzi badania dotyczące wpływu bomb nuklearnych na ludzi. Przy okazji, kolekcjonuje lalki. Chociaż wydaje się być sympatycznym i pomocnym człowiekiem, to jednak poznamy też jego drugie, zdecydowanie gorsze oblicze. Poza Riverem Phoenixem, w filmie wystąpili m.in. Judy Davis, Jonathan Pryce, John Trudell.

Urodzony w 1970 r. River Phoenix zadebiutował na ekranie już w wieku 14 lat. Szybko ujawnił talent, grając w cenionych produkcjach takich, jak „Stań przy mnie”, „Stracone lata” czy „Moje własne Idaho”. Za te ostatnią rolę otrzymał szereg nagród filmowych, w tym tę przyznawaną na festiwalu w Wenecji. Za „Stracone lata” był nominowany do Złotego Globu oraz do Oscara w kategorii Najlepszy aktor drugoplanowy. Jak wiele innych, wschodzących gwiazd Hollywood, tak i Phoenix czuł się przytłoczony nagłą sławą, a to doprowadziło go do uzależnienia od narkotyków. Zmarł w 1993r. wskutek przedawkowania heroiny zmieszanej z kokainą.

GD Star Rating
loading...
„Dark Blood” może trafić do kin, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz