Filmowy konkurs „Inframundo” rozstrzygnięty

Emilia Mazurkiewicz

Emilia Mazurkiewicz, zwyciężczyni konkursu

Konkurs na filmową etiudę rozstrzygnięty.

Emilia Mazurkiewicz z podpoznańskich Daszewic wygrała konkurs na filmową interpretację powieści „Inframundo”. Ośmiominutowa etiuda młodej, utalentowanej aktorki doskonale oddaje nastrój książki, która jest swoistym hołdem złożonym tradycyjnemu kinu – miejscu z własną, unikalną atmosferą. Jej autorka, Marta Trzeciak, ogłaszając konkurs pragnęła wciągnąć czytelników do wspólnej zabawy filmowymi tropami.

– Poziom zwycięskiego filmu zaskoczył mnie przede wszystkim wyjątkową umiejętnością budowy nastroju. Kino z mojej powieści ożyło, a te 8 minut mogę bez obaw uznać za jej najlepszą reklamę. Pisząc „Inframundo” chciałam opowiedzieć o walce o własne marzenia oraz o problemach wchodzenia w dorosłość na tle niezwykłego miejsca – starego kina „Inframundo”. Tamte emocje oraz wyjątkową atmosferę miejsca znajdziecie również oglądając impresję filmową Pani Emilii – podkreśla Marta Trzeciak.

„Inframundo” to powieść skierowana głównie do młodych osób stających przed pierwszymi życiowymi wyborami. Swój świat odnajdą w niej również wszyscy ci, dla który magia miejsc, rzeczy oraz zjawisk z duszą ma w życiu istotne znaczenie. Debiut młodej pisarki z Pomorza dostępny jest w księgarniach od roku, a autorka przygotowuje się właśnie do wydania kolejnej powieści – kobiecego thrillera psychologicznego osadzonego w nurcie realizmu magicznego. Pracuje także nad kolejną książką – powieścią, w której czytelnik współuczestniczy w wyborach dokonywanych przez bohaterów.

Emilia Mazurkiewicz ukończyła licencjat na Performing Arts (Stage, Film & TV) w Wielkiej Brytanii, a obecnie studiuje Turystykę i Rekreację na poznańskim AWF. Co skłoniło ją do wzięcia udziału w Konkursie na Miniaturę Filmową na podstawie „Inframundo”? – Wierzę, że marzenia się spełniają, gdy jest działanie. Na szansę się nie czeka, tylko jej szuka, bądź samemu tworzy. Wciąż rozwijam się artystycznie pod naprawdę wieloma względami, m.in. robię autorskie spektakle, pokazy tańca, animacje, a teraz powstał film. Oczywiście dzięki temu, że poznałam Jana Gałkę, którego wiedza i umiejętności pozwoliły wygrać ten konkurs- podsumowuje Emilia Mazurkiewicz.

Zwyciężczyni konkursu filmowego otrzyma nagrodę pieniężną, która pozwoli jej zrealizować kolejną autorską etiudę. Może ponownie do tekstu Marty Trzeciak…

Zwycięski film:

[youtube]http://youtu.be/d_V-jOKw7v8[/youtube]

Fanpage „Inframundo”: https://www.facebook.com/inframundo.kino

 

Marta Trzeciak

Marta Trzeciak, autorka powieści „Inframundo”

Wywiad z Emilią Mazurkiewicz

Co skłoniło Panią do wzięcia udziału w Konkursie na Miniaturę Filmową na podstawie „Inframundo”?

Wierzę, że marzenia się spełniają, gdy jest działanie. Na szansę się nie czeka, tylko jej szuka, bądź samemu tworzy. Wciąż rozwijam się artystycznie pod naprawdę wieloma względami, m.in. robię autorskie spektakle, pokazy tańca, animacje, a teraz powstał film. Oczywiście dzięki temu, że poznałam Jana Gałkę, którego wiedza i umiejętności pozwoliły wygrać ten konkurs.

Czy coś szczególnego zaintrygowało Panią w powieści lub sprawiło, że główna bohaterka wydawała się Pani szczególnie bliska?

Już od pierwszych zdań utożsamiałam się z postacią Grety. Wiele uczuć przez nią przeżywanych pojawiło się i w moim życiu. Ale najważniejsze jest to, że mimo strachu, wrażliwości i słabości, jest odważna, silna i pewna siebie. Walczy całym sercem o to, w co wierzy, dlatego wygra 🙂

Jak przebiegały prace na planie – czy ciężkiej pracy towarzyszyła dobra zabawa?

Decyzję o stworzeniu wspólnego filmu podjęliśmy chwilę po poznaniu się! Było naprawdę dużo ciężkiej pracy i bezsennych nocy, a kreatywność wciąż wystawiana na próbę, ponieważ mając niewiele, chcieliśmy stworzyć coś, z czego czujemy satysfakcję. Oboje mamy studia, pracę, ważne dla nas pasje, ale udało nam się to szczęśliwie pogodzić, a co ważniejsze, zaprzyjaźnić się 🙂

GD Star Rating
loading...
Filmowy konkurs "Inframundo" rozstrzygnięty, 5.0 out of 5 based on 4 ratings

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz