Film o Yves Saint Laurent: moda i miłość

Niney

Z: wikipedia.pl

To prawdziwa gratka zarówno dla pasjonatów mody, jak i dla miłośników dobrego kina – biograficzny film „Yves Saint Laurent” wchodzi do polskich kin już 30 maja! Opowieść o genialnym projektancie, o miłości, sukcesie, cierpieniu, o życiu – można tu znaleźć wszystko, co sprawia, że film na długo pozostaje w pamięci widza. Przy tym wszystkim, warto jeszcze docenić kunszt, z jakim nakręcono obraz i z jakim do swojego zadania podeszli aktorzy wcielający się w postaci głównych bohaterów. Chociaż niewielu Polaków kojarzy ich nazwiska, to jednak warto spojrzeć na ich talent.

Jak twierdzą recenzenci, film zwraca uwagę głównie kontrastami, które przedstawione są tu niemal na każdym kroku. Radość przeplata się z rozpaczą, a miłość z ogromnym cierpieniem. Nie brakuje rozterek i dramatycznych dylematów mających wpływ na dalsze losy bohaterów. Smaczku dodaje fakt, że całość przepełniona jest bogactwem i sławą. To właśnie w ich cieniu rozgrywa się emocjonalna tragedia głównych postaci. Zważywszy na autentyczność wydarzeń, jeszcze mocniej historia ta oddziałowuje na widza. Akcja jest przy tym interesująco podzielona na różne miejsca. Fantastycznie prezentują się pozytywne sceny rozgrywane w scenerii pełnej przepychu oraz te smutniejsze, które umiejscowione zostały w ciemnych, ponurych ulicach Paryża. Twórcy w ten sposób rewelacyjnie grają na emocjach widzów. Ogromną zaletą filmu jest również muzyka. Niezwykłe połączenia sprawiają, że ścieżka dźwiękowa jest ponadprzeciętna, a jednocześnie genialnie dobrana do poszczególnych scen.

„Yves Saint Laurent” to francuski film nakręcony przez Jalil Lespert. W głównych rolach zobaczyć można Pierre’a Niney, jako tytułowego bohatera oraz Guillaume Gallieenne’a jako jego wielką miłość. Światowa premiera filmu miała miejsce już 8 stycznia tego roku, jednak Polacy będą mogli zobaczyć film dopiero pod koniec bieżącego miesiąca. Z pewnością jednak warto było na niego czekać. Krytycy i recenzenci zapewniają, że to kawał dobrego kina, w którym pojawiają się prawdziwe emocje połączone z bardzo dobrą grą aktorską i przemyślaną reżyserią. Ma to być historia, która zainteresuje zarówno osoby znające prace Laurenta, jak i tych, którzy chcą jedynie obejrzeć ciekawy film o wielkiej miłości, licząc na wciągającą fabułę oraz wysoką jakość i szczególne dopracowanie detali.

GD Star Rating
loading...

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz