Avengers

Avengers - recenzja filmuRecenzja filmu: Avengers (The Avengers)

film akcji, sci-fi
Reżyseria: Joss Whedon
Scenariusz: Joss Whedon
Premiera: 25.04.2012 (świat), 11.05.2012 (Polska),
Produkcja: USA

Gdy Szczęśliwe życie ludzi na Ziemi zostanie zagrożone Nick Fury – szef międzynarodowej agencji – postara się zrealizować projekt „Avengers”, czyli zebrać największych superbohaterów świata przeciwko wspólnemu wrogowi. Nick zdaje sobie jednak sprawę, że Hulk, Thor, Czarna Wdowa, Kapitan Ameryka, Iron Man czy Hawkeye to mieszanka wybuchowa, z którą trzeba się bardzo delikatnie obchodzić…

Marvelowskie dzieła w końcu razem na wielkim ekranie! Jedna z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku. Film bije wszelkie rekordy, a koszty produkcji zwróciły się już w pierwszy weekend wyświetlania… w samej  Ameryce! Podczas seansu zobaczymy Hulka, Thora, Hawkeye’a, Czarną Wdowę, Kapitana Amerykę, Iron Mana, Lookiego czyli jedne (tu się można wykłócać) z najlepszych wytworów Marvela.

Fabuła nie jest skomplikowana – skradziono źródło nieskończonej energii, która jest oczywiście bardzo niebezpieczna dla Ziemi, jeśli znajdzie się w niewłaściwych rękach. Na pomoc planecie wyrusza drużyna złożona z największych superbohaterów w dziejach, a jej zadaniem jest ochronić ludzkość przed zagładą. Tak właśnie można krótko opisać „Avengers”.

Jak dla mnie to nie wszystko, ponieważ wszystkie wydarzenia przeplatane są niesamowitymi akcjami, które w 3D wbijają nas w fotel. Dostajemy też bardzo dobrze przemyślane dialogi, o czym świadczy nieprzeciętna inteligencja w tworzeniu wzajemnych ripost głównych bohaterów, a także poczucie humoru utrzymane w granicach dobrego smaku, które powodują nie jeden uśmiech na naszej twarzy.

Obawiać się w tym filmie można było tylko jednego – Czy każda z postaci nie utraci swojego oryginalnego stylu? Niestety (lub raczej „stety”) tak się nie stało. Cała drużyna wprowadza do dzieła swój osobisty wątek, a dla widzów, którzy nie znali poczynań postaci przed filmem, przygotowano krótkie powtórki z przeszłości. Warto tutaj dodać, że każdy z bohaterów miał wystarczająco dużo czasu, aby się zaprezentować z jak najlepszej strony na ekranie i nikt tego nie zmarnował.

Efekty specjalne użyte w filmie są na najwyższym poziomie, umieszczenie tego dzieła w technice 3D było dobrym posunięciem. Nie tylko zarabiają na tym kilka złotych więcej, ale także mają coś do zaoferowania w zamian. Aktorstwo także nas nie zawiodło. Samuel L.Jackson (Nick Fury), Robert Downey Jr. (Iron Man), Chris Evans (Kapitan Ameryka), Mark Ruffalo (Hulk), Chris Hemsworth (Thor), Scarlett Johansson (Czarna Wdowa), Jeremy Renner (Hawkeye), oraz ,,ten zły” Tom Hiddleston czyli Looki – niezła mieszanka można przyznać, jednak nie przesadzona. Od razu widać z jaką pasją aktorzy odgrywają swoje role, jak dobrze czują się w swoich marvelowskich odsłonach.

Przy okazji chciałam wam polecić wersję z napisami, ponieważ wszyscy wiemy jak bardzo takie filmy zostają okaleczone czy polskim dubbingu, nie ryzykujcie bo to może zmienić diametralnie wasze zdanie o tym obrazie! Na koniec oficjalnie chciałam powiedzieć, że jestem dumna z każdej osoby, która miała swój wkład przy tworzeniu ,,Avengers”. Nie zawiodłam się, a co najważniejsze po filmie znowu uwierzyłam. Znów przejawiła się ta dziecinna wiara, nieważne ile mamy lat i tak w naszych wyobraźniach wciąż wierzymy, że gdzieś są nasi superbohaterzy, którzy strzegą nas przed złem w takich czy innych odsłonach…

Avengers recenzja 1

 

Avengers recenzja 2

 

Avengers recenzja 3

 

Avengers recenzja 4

 

Obejrzyj zwiastun filmu „The Avengers”.

GD Star Rating
loading...
Avengers, 4.1 out of 5 based on 7 ratings

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz