Weekend

Weekend

Weekend

komedia, kryminał
Reżyseria: Cezary Pazura
Produkcja: Polska
Data premiery: 06.01.2011 (Polska, świat)
Dystrybucja: ITI Cinema Sp. z o.o.

Na początku stycznia w kinach pojawił się reżyserski debiut jednego z najpopularniejszych aktorów polskiego filmu, czyli Cezarego Pazury. Aktor jest też producentem tego obrazu, a autorem scenariusza jest Lesław Kaźmierczak. Film „Weekend” to komedia kryminalna, w której zobaczyć można całą plejadę aktorów młodego pokolenia jak i tych trochę starszych. Role w „Weekendzie” zagrali m.in. Małgorzata Socha, Paweł Małaszyński, Olaf Lubaszenko, Paweł Wilczak, Antoni Królikowski, Jan Frycz.

Fabuła filmu to walka gangsterów o pieniądze i narkotyki na ulicach Łodzi, która swoją brzydotą przypomina trochę plany filmów Quentina Tarantino. I oglądają ten film ma się wrażenie, że produkcje tego reżysera są bardzo bliskie twórcom „Weekendu”. Poza tym nie tylko sceneria przypomina nam amerykańskie filmy, ale też i dialogi, które czasami żywcem zżynane są z kultowych obrazów, do tego mnóstwo alkoholu i scen akcji, które jednak zasługują na pochwały, bo są bardzo dopracowane i realistyczne. Męczyć za to może cała masa postaci pojawiających się na ekranie, jakby Pazura nie chciał obrazić żadnego ze swoich znajomych i zaprosił ich do współpracy lub chciał nazwiskami przyciągnąć widza do kin.

Gra aktorska bardziej przypomina drewniane role grywane przed odtwórców w serialach telewizyjnych i raczej żaden z aktorów nie powinna oczekiwać pochlebnych recenzji z tego filmu. „Weekend” raczej nie powtórzy sukcesu, jakim była np. komedia „Lejdis”, a Małaszyński tak jak po zagraniu w filmie „Ciacho” raczej będzie miał moralni aka niż powody do radości.

Szumnie zapowiadany i reklamowany film raczej nadaje się do puszczania go w świąteczny wieczór w telewizji, niż do polecania, jako nowość do obejrzenia w kinie. Można się przy nim odprężyć i miło spędzić czas, ale nie ma, co liczyć na to, że rozbawi nas tak jak wspomniane wcześniej „Lejdis”, czy „Job”, a na pewno bardzo daleko mu do filmów Juliusza Machulskiego i Marka Koterskiego, w których Pazura grywał główne role. Jeśli Pazura chce dalej kontynuować karierę reżyserską musi bardziej postarać się o dobry scenariusz i może zrezygnować z konwencji komediowej.

Obejrzyj trailer filmu „Weekend”.

GD Star Rating
loading...
Weekend, 4.0 out of 5 based on 5 ratings

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz