Król Maciuś I

Król Maciuś I
Król Maciuś I (2007)

bajka animowana
Produkcja: Francja, Niemcy, Polska
Data premiery: 2008-10-03 (Polska), 2007-09-20 (Świat)
Dystrybutor: Best Film

Zapewne większość z nas zna bajkę „Król Maciuś Pierwszy” Janusza Korczaka. Czytało ją już wiele pokoleń maluchów i na wiele pokoleń jeszcze czeka. Już pół wieku temu doczekała się ona ekranizacji, jednak jest chętnie oglądana i czytana nawet teraz. Bajka spodobała się czytelnikom na tyle, że w 2002 r. powstał polsko-niemiecki serial o tym samym tytule, który emitowany był jako dobranocka. Historię postanowiono jednak przenieść na duży ekran.

Bajka opowiada historię chłopca, Maciusia, mającego zostać królem w wieku 8 lat. Postanawia on udowodnić innym, iż nie jest tylko małym rozpieszczonym dzieckiem, ale dzielnym władcą dbającym o swych poddanych. Za cel postawił sobie spełnienie marzeń każdego dziecka i pozwolenie na decydowanie o sobie, co – jak można się domyślić – doprowadza do zamieszczania w całym królestwie. Maciuś musi stawić teraz czoło złemu Generałowi.

Tę niesamowitą historię trzeba koniecznie zobaczyć. Do kin zapraszam zarówno tych najmłodszych kilkuletnich widzów, jak i osoby starsze, które powieści Korczaka nadal uważają za istotny element dzieciństwa.

GD Star Rating
loading...
Król Maciuś I, 3.6 out of 5 based on 9 ratings

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz