Toy story 3

Toy story 3

Toy story 3

animacja, komedia
Reżyseria: Bradley Raymond, Lee Unkrich
Produkcja: USA
Data premiery: 18.06.2010 (Polska) 12.06.2010 (Świat)
Dystrybucja: Forum Film Poland Sp. z o.o.

Trzecia i ostatnia część kultowej już serii przygód Chudego, Buzz’a i innych zabawek.

Andy dorasta i wyjeżdża na studia. Ze wszystkich swoich starych zabawek pragnie zatrzymać jedynie swojego ulubieńca – Kowboja Chudego, resztę zaś jego mama postanawia oddać. Chudy nie zamierza jednak opuszczać swoich przyjaciół w potrzebie i wszyscy razem trafiają do przedszkola, gdzie zawierają nowe znajomości, stawiają czoło niebezpieczeństwom ze strony rozbrykanych przedszkolaków, a nade wszystko z całych sił starają się stamtąd wydostać i wrócić do domu.

Jedenaście lat po premierze „Toy Story 2”, Studio Pixar wypuściło trzecią część filmu. Warto było czekać tyle lat, choćby z tego względu, że ostatni sequel perypetii Chudego i spółki to jeden z nielicznych świetnych filmów z cyfrą „3” w tytule. Zamiast wyprodukowanego na siłę tworu, otrzymaliśmy przemyślane dzieło, będące klamrą spinającą „Toy Story” w całość. Wszystko kiedyś się kończy i o tym jest ten film. Bohaterowie znaleźli się w niewesołym położeniu. Andy schował ich do skrzyni, przestał się nimi interesować i każdy z nich próbuje na swój odnaleźć się w nowej dla siebie sytuacji – starej, niepotrzebnej zabawki. To opowieść o tym, że choć dzieciństwo przemija, warto jednak zachować z niego coś, co będzie przywoływało miłe wspomnienia.

Animacja Studia Pixar jak zwykle doskonała. Film przepełniony jest odniesieniami do scen i wątków, które na stałe zapisały się w historii światowego kina i pamięci publiczności. Dialogi aż kipią humorem sytuacyjnym i absurdem, w który aktorzy dubbingujący polską wersję językową doskonale się wczuli. Wszystko to z pewnością docenią rodzice, oglądający „Toy Story 3” ze swoimi pociechami. Dzieciom spodobają się szybkie zwroty akcji i feeria barw. Uwaga na zakończenie, jednocześnie smutne i ckliwe. Przydadzą się chusteczki, również dorosłym. Jednym słowem, ten film to pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników wybitnej animacji.

GD Star Rating
loading...
Toy story 3, 5.0 out of 5 based on 5 ratings

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz