Jak sie pozbyć widza (recenzja filmu Jak się pozbyć cellulitu)

Jak się pozbyć cellulitu

Recenzja filmu: Jak się pozbyć cellulitu

komedia
Reżyseria: Andrzej Saramonowicz
Scenariusz: Andrzej Saramonowicz, Anna Andrychowicz-Słowik, Małgorzata Saramonowicz, Ewa Sienkiewicz, Hanna Węsierska
Produkcja: Polska
Premiera: 04.02.2011 (Polska)

„Jak się pozbyć cellulitu” rozczarował mnie na wskroś. Nie oczekiwałam ambitnego kina, ale ciut więcej niż banalnej rozrywki. Część widzów broni ten film, określając go mianem groteski. Możliwe, że taki był zamysł reżysera, ale dalece nieudany. Stworzony na podobieństwo kultowych już „Lejdis”, daleko odbiega od tamtej dosadność i autentyczności.

Andrzej Saramonowicz tego filmu do udanych z pewnością nie zaliczy. Wymuszone dialogi, przewidywalne zwroty akcji i niezwykle dziwne wątki – taki miks nie może określać wartościowego obrazu. Czas przy „Jak pozbyć się cellulitu” uważam za zmarnowany. Tak od połowy filmu czekałam już na jego koniec. Jedynie, co mnie przy nim trzymało byłą gra aktorska. Naturalne i przekonujące kreacje Dominiki Kluźniak, Magdaleny Boczarskiej i Mai Hirsch, skłaniały do pozostania przy ekranie.

Zaczęło się jak w standardowym filmie dla kobiet, gdzie przyjaciółki na wspólnym wyjeździe narzekają na swoje życie. Nieoczekiwanie obyczajowy melodramat przeistoczył się w film sensacyjny, gdzie główną rolę odgrywało planowanie zbrodni. Pomysły na wykonywanie planu morderstwa był tak absurdalne, że trudno uwierzyć, by ktoś mógł na nie wpaść. Bo jak się ma balon meteorologiczny, białoruska przestrzeń powietrza i tajemnicza kobieta o wielu osobowościach. Pomiędzy tym wszystkim jest seryjny morderca, którego od razu widz rozpoznaje, jednak bohaterowie dochodzą do tego dopiero w sytuacji zagrożenia życia.

Filmu nie polecam, no chyba że ktoś chce zobaczyć coś kompletnie niewymagającego myślenia, a niektórym może też poprawiają nastrój. Przerysowane i niewiarygodne historie, które początkowo śmieszą, ale z czasem zaczynają irytować. Wiem, że nie każdy tak krytycznie oceni ten film. Jednak według mnie lepiej poczytać książkę lub zdecydować się na bardziej wysublimowane kino, niż słuchać „Weź go do Bozi”.

Obejrzyj zwiastun filmu „Jak się pozbyć cellulitu”.

GD Star Rating
loading...
Jak sie pozbyć widza (recenzja filmu Jak się pozbyć cellulitu), 3.2 out of 5 based on 11 ratings

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz