Sugar Man – recenzja filmu

Sugar Man - plakatRecenzja filmu: Sugar Man (Searching for Sugar Man)

dokumentalny
Reżyseria: Malik Bendjelloul
Scenariusz: Malik Bendjelloul
Premiera: 22.02.2013 (Polska) 19.01.2012 (świat)
Produkcja: Szwecja, Wielka Brytania

Niezwykła historia o wyjątkowym szczęściu, jakie niektórym przytrafia się w życiu, o przeznaczeniu, o człowieku, który miał przed sobą wielką karierę, ale w jednej chwili, po prostu… przepadł.

Sixto Rodriguez był piosenkarzem, który w latach 60-tych przypadkiem spotkał dwóch doświadczonych producentów muzycznych i dzięki nim, wydał swoją pierwszą płytę. Pierwszą i ostatnią. Album nie został dobrze odebrany przez słuchaczy. Nikt nie chciał go kupować, Rodriguez nie zyskał żadnych fanów. Niedługo po swojej artystycznej porażce, muzyk przepadł bez śladu. Przez lata nie było wiadomo, co się z nim dzieje. Krążyły jedynie plotki o jego samobójstwie.

Mimo tego, że początkowo jego piosenki nikogo nie interesowały, to jednak po kilku latach, dzięki pirackim egzemplarzom płyty, stały się popularne w RPA. Album Rodrigueza przez pewien czas szturmował listy najlepiej sprzedających się płyt w tym kraju.

Fani piosenkarza, który praktycznie zapadł się pod ziemię, postanowili odkryć tajemnicę jego zniknięcia. Właśnie na podstawie ich działań powstał wyjątkowy dokument, który odsłania prawdę na temat losów muzyka.

Historia przepełniona jest niezwykłymi zbiegami okoliczności, ale i ogromną dozą nadziei, której nigdy nie warto tracić. To także wspaniała opowieść o muzyce, która dla niektórych jest sensem życia. To również film o bolesnym upadku, zawodzie, ale przede wszystkim, jest to historia o ludzkim życiu – pełnym komplikacji i dziwnych zdarzeń.

Oczywiście, w filmie nie brakuje samej muzyki. Od początku może zaskakiwać, że płyta Rodrigueza przeszła w Stanach Zjednoczonych praktycznie niezauważona.

Jednak cała historia pokazuje nam, że sukces może przyjść po długim czasie, w naprawdę nieoczekiwanym momencie.

Film opowiadający o losach Sixto Rodrigueza jest naprawdę niezwykły tak, jak i niezwykła była historia jego kariery. To opowieść, którą naprawdę warto poznać nawet, jeśli trudno będzie nam uwierzyć w jej prawdziwość.

Sugar Man - kadr 1

Sugar Man - kadr 2

Sugar Man - kadr 3

Obejrzyj zwiastun filmu „Sugar Man”.

GD Star Rating
loading...
Sugar Man - recenzja filmu, 5.0 out of 5 based on 2 ratings

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz