Silent Hill

Silent Hill

Silent Hill (2006)

horror
Reżyseria: Christophe Gans
Produkcja: Francja, Japonia, Kanada, USA
Data Premiery: 2006-05-26 (Polska), 2006-04-21 (Świat)
Dystrybutor: Monolith Films

Silent Hill” to ekranizacja pierwszej części gry Konami o tej samej nazwie – Silent Hill. Jest to historia kobiety (Radha Mitchell), która stara się znaleźć sposób na wyleczenie swojej córki Sharon (Jodelle Ferland) z dość dziwnej i niebezpiecznej choroby. Dziewczynka lunatykuje i maluje przerażające rysunki, których później nie pamięta i których się boi. Wykrzykuje także co chwilę nazwę miasteczka Silent Hill, co ostatecznie skłania matkę do zabrania jej tam i odkrycia, jaką tajemnicę kryje. Jak się później okazuje, decyzja ta była najgorszą z możliwych.

Dojeżdżając do miasteczka Rose (matka Sharon) ma wypadek i chwilowo traci przytomność. Kiedy się budzi, widzi córkę oddalającą się i znikającą we mgle, a podążając jej śladami co chwilę widzi jej widmo bądź dziewczynkę bardzo do niej podobną. To jednak nie jedyne co widzi. Jej życie przemienia się w najgorszy koszmar, jakiego nawet nie mogłaby sobie wyobrazić. Miasteczko Silent Hill na głos syreny przechodzi przeobrażenie… z każdej strony atakują ją potwory wyglądające niczym obdarci ze skóry ludzie, w tym m.in. Pyramid Head, którego znamy z gry. Napięcie w grze rośnie z każdą chwilą, a pomóc jej może tylko policjantka Cybil (Laurie Holden), którą spotkała na drodze. Poznają w międzyczasie przerażającą historię tego miejsca, ale nie mogą z niego uciec bez Sharon.

Klimat gry został w tym filmie odzwierciedlony w idealny sposób, m.in. za sprawą mrocznej muzyki i świetnych efektów specjalnych, które mimo że są lekko przesadzone, sprawiają, że ciarki przechodzą po całym ciele. Osoby o słabych nerwach niech lepiej nie oglądają nawet zwiastunów… nie będą mogły po nich zasnąć. Jedyne co ze swojej strony mam filmowi do zarzucenia to fabuła od momentu wejścia do kościoła, ale to co tam się działo niech zostanie ujawnione podczas oglądania filmu.

GD Star Rating
loading...
Silent Hill, 3.1 out of 5 based on 26 ratings

Oni mają swoje zdanie o filmach

8 komentarzy

 1. Karolina /

  Długo czekałam na ekranizację Silent Hilla i dlatego oczekiwałam od niej dużo więcej. Niestety zawiodłam się i mimo że na początku filmu udało się odtworzyć klimat grozy charakterystyczny dla gry, to niestety w pewnym momencie przekroczono granicę i obejrzałam go do końca tylko dlatego, żeby móc porównać z zakończeniem gry.

  GD Star Rating
  loading...
 2. SilverT /

  To mój ulubiony film!!! Nie ma żadnych minusów:)
  To sie nazywa prawdziwy film:)

  GD Star Rating
  loading...
 3. Roza /

  Dobry film polecam muzyka rowniez rewelacyjna 🙂

  GD Star Rating
  loading...
 4. Izkabelcia /

  Bardzo dobry film polecam go wszystkim

  GD Star Rating
  loading...
 5. krzysiek /

  jestem fanatykiem orrorow i ten oto film bardo mi sie spodobal. Nie gralem w ta gre ale po obejrzeniu filmu mam zamiar ja zakupic, polecam na jesienne wieczory.
  P.S-pierwsza pani nie zna sie na filmach:)

  GD Star Rating
  loading...
 6. ihihihihi /

  Super horror.! Zdecydowanie zajmuje pierwsze miejsce w moich ulubionych i najstraszniejszych. ^^ Na drugim jest „Martrys: skazani na cierpienia” .Nie grałam w grę „Silent hill” ,ale filmjest przerażający. Nie oglądałabym jeszcze raz. ;PP

  GD Star Rating
  loading...
 7. JAREK /

  TEN FILM JEST ZAJEBISTY I TEN PIRAMIDOGŁOWY TEŻ 😉

  GD Star Rating
  loading...
 8. JAREK /

  JEST ZAJEBISTY A NAJBARDZIEJ TEN DEMON PIRAMIDOGŁOWY ;-)))

  GD Star Rating
  loading...

Zostaw komentarz