Serial „Terra Nova” – Spielberg i znowu dinozaury

Terra Nova serial

Terra nova” to nowy serial zrealizowany m.in. przez Stevena Spielberga. W produkcji tej reżyser wraca do tematu dinozaurów. Jak można się po nim spodziewać – jest to bardzo widowiskowe kino z wysokim budżetem.

Jest rok 2149. Wyeksploatowana i znieczyszczona Ziemia nie jest w stanie dać schronienia naszej ekspansywnej i coraz liczebniejszej cywilizacji. Ludzkość szuka ratunku w przeszłości. Wysyła grupę ludzi do prehistorii – ci „pielgrzymi” mają za zadanie stworzenie tam kolonii i uratowanie naszego gatunku.

Głównymi bohterami są członkowie rodziny biorącej udział w przedsięwzięciu. To zwykli ludzie, co pozwala spodziewać się, iż serial, oprócz sensacyjnych i fantastycznych wątków, dostarczy nam sporo obyczajowego tła.

Serial „Terra nova” może się poszczycić znamienitymi twórcami. Z jednej strony Spielberg, specjalista od widowiskowego kina, do tego otraskany z tematem dinozaurów (w końcu to jego „Park Jurajski” zrobił z nich popkulturową ikonę). Z drugiej strony David Fury („Zagubieni”). Odnośnie niego, to nie trudno zauważyć sporo podobieństw między „Terra nova” i „zagubionymi”, nie tylko w warstwie estetycznej.

„Terra nova” ma już za sobą premierę, zarówno w USA (26 września), jak i w Polsce (2 października, telewizja Fox i Kinoplex.pl). Ściągnął uwagę bardzo dużej widowni. To nic dziwnego, ponieważ sporo środków poświęcono na jego promocję. Reklamy leciały m.in. podczas finałów Super Bowl.

Budżet produkcji należy do rekordowych w historii kina. Wyprodukowanie samego pilota kosztowało 20 milionów dolarów. Koszt każdego kolejnego odcinka szacuje się na kilka milionów dolarów.

Obejrzyj zwiastun serialu „Terra nova”:

GD Star Rating
loading...
Serial "Terra Nova" - Spielberg i znowu dinozaury, 4.2 out of 5 based on 5 ratings

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz