Raid – recenzja filmu

Raid - recenzja filmuRecenzja filmu: Raid (The Raid)

kryminał, thriller, akcja
Reżyseria: Gareth Evans
Scenariusz: Gareth Evans
Premiera: 18.05.2012 (Polska) 8.09.2011 (świat)
Produkcja: USA, Indonezja

Trzymający w napięciu thriller, który nawet najbardziej odpornym nerwowo zapewni dodatkową dawkę adrenaliny. Historia oddziału SWAT, który trafia w pułapkę przygotowaną przez bezwzględnych przestępców.

Komandosi zostali uwięzieni w budynku, w którym na każdym kroku czekają na nich nowe niebezpieczeństwa. Aby przetrwać, muszą dostać się na ostatnie, trzydzieste piętro budynku, omijając wszystkie przeszkody, które czyhają na nich poniżej. Film ma w sobie wszystko, czego oczekujemy od dobrego kina akcji. Dobrze zakreślona fabuła, która cały czas trzyma w napięciu, a momentami nawet zaskakuje.

Dużo brutalnych scen walki, z wykorzystaniem elementów wielu różnych sztuk walki.

Trudno doszukiwać się w nim jakiegoś głębszego przesłania, chociaż reżyser starał się, niekoniecznie z sukcesem, nakreślić kilka refleksyjnych wątków i podjął próbę nakreślenia portretu psychologicznego głównego bohatera. Nie każdemu podoba się takie odstępstwo od prostych założeń filmów akcji, które rzadko zagłębiają się w psychikę postaci. Mimo tego, miłośnicy kina akcji z pewnością będą usatysfakcjonowani oglądając Raid. To prosty, dość efektowny film akcji, który z powodzeniem można obejrzeć w męskim towarzystwie.

Osoby, które brzydzą się przemocą, raczej nie powinny po niego sięgać. Momentami film wręcz nią epatuje, a widz ma wrażenie, że krew tryska na niego z ekranu. W walkach trudno raczej doszukiwać się finezji. To walka na śmierć i życie, bez jakichkolwiek reguł i skrupułów, w którym stawka jest bardzo wysoka.

Ostatecznie, trzeba przyznać, że Gareth Evans, mało znany reżyser, który do tej pory miał na swoim koncie zaledwie dwa i to niezbyt popularne filmy, stworzył bardzo dobry thriller, którego mogłoby mu pozazdrościć wielu znacznie bardziej utytułowanych twórców. Film spełnia stawiane przed nim oczekiwania, trzeba jednak zaznaczyć, że jest kierowany do konkretnego grona odbiorców.

raid recenzja 1

 

raid recenzja 2

 

raid recenzja 3

 

raid recenzja 4

 

raid recenzja 5

 

Obejrzyj zwiastun filmu „Raid”.

GD Star Rating
loading...
Raid - recenzja filmu, 2.7 out of 5 based on 3 ratings

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz