Pełnometrażowy film Lego już w lutym

film lego

Do tej pory wszyscy kojarzyliśmy Lego z kultowymi klockami dla dzieci, ale od lutego zaczniemy myśleć o klockowych ludzikach, jako o gwiazdach kina. Już za kilka miesięcy na ekrany polskich i zagranicznych kin wejdzie od dawna oczekiwany, pierwszy długometrażowy film, którego głównymi bohaterami będą ludziki znane z kompletów klocków Lego. Co więcej, scenografia także wykonana jest z Lego. W gruncie rzeczy, praktycznie każdy element stworzono z klocków. Chociaż na film musimy jeszcze poczekać, to od niedawna w sieci możemy już oglądać zwiastun produkcji.

Reżyserią filmu, w którym grają ludziki Lego zajęli się Phil Lord oraz Christopher Miller. Scenariusz powstał na kanwie opowieści napisanej przez obu reżyserów oraz Dana Hagemana i Kevina Hagemana. Głosy udzielają ludzikom słynni hollywoodzcy aktorzy. Znajdą się wśród nich takie gwiazdy, jak Morgan Freeman, Will Ferrell, Liam Neeson czy Elizabeth Banks. Produkcją zajęli się twórcy, którzy mają na swoim koncie takie przeboje, jak „Infiltracja” czy „Sherlock Holmes”. Są to Roy Lee oraz Dan Lin. Dystrybucją tej komputerowej animacji trójwymiarowej będzie Warner Bros Entertainment. Jeżeli natomiast chodzi o sylwetki głównych postaci, to będą to najpopularniejsze ludziki występujące w zestawach klocków. Poza tym, pojawi się kilku zupełnie nowych bohaterów.

Film ma opowiadać historię Emmeta, który ze zwykłego ludzika staje się nagle jedyną postacią, jaka może uchronić świat przed zagładą. Jak w innych filmach o podobnym scenariuszu, tak i tutaj główny bohater przeżyje mnóstwo ciekawych przygód. Niektóre z nich będą trzymały w napięciu, inne bawiły czy wzruszały. Twórcy zapewniają, że nie zabraknie ani akcji, ani zabawnych scen. Niemniej jednak, większość osób zaangażowanych w produkcję zdaje sobie sprawę z tego, że mało osób przyjdzie do kina po to, żeby skupiać się na fabule. Przede wszystkim, widzowie będą zainteresowani efektem, jaki udało się uzyskać przemieniając ludziki Lego w postaci filmowe. Oczywiście, filmem na pewno zainteresują się wszyscy miłośnicy układania klocków. I niekoniecznie będą to tylko dzieci. Klocki tej marki były ulubionymi zabawkami wielu pokoleń, więc także liczna grupa dorosłych zechce obejrzeć ten film. Dla tych którym obraz przypadnie do gustu, marka Lego stworzyła 17 kompletów klocków inspirowanych kinem. Pojawi się wśród nich 16 figurek związanych z hollywoodzkim światkiem.

Wczesny zwiastun filmu Lego (teaser):

[youtube]http://youtu.be/lPnY2NjSjrg[/youtube]

GD Star Rating
loading...

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz