„Pani Doubtfire 2” – Robin Williams znów na ekranie

Robin Williams

Steve Rhodes, flickr

Chociaż od premiery nakręconej przez Chrisa Columbusa komedii „Pani Doubtfire” minęło już 21 lat, to jednak okazuje się, że wkrótce znów będziemy mogli zobaczyć na ekranach kin Robina Williamsa w roli gospodyni domowej. O tym, że ma powstać film pt. „Pani Doubtfire 2” jako pierwszy poinformował serwis The Wrap. Co ciekawe, drugi raz za kamerą stanąć miałby Chris Columbus, natomiast Robin Williams znów miałby wcielić się w postać zwariowanej gosposi, która w rzeczywistości jest jedynie przebranym za kobietę mężczyzną.

Na razie niewiele jeszcze wiadomo o drugiej części tego znanego filmu, jednak wzmianki o pracach nad obrazem, które ponoć już trwają, pojawiają się w coraz większej liczbie czasopism i serwisów internetowych. Warto jednak przypomnieć, że to nie pierwszy raz, gdy mówi się o planowanym nakręceniu „Pani Doubtfire 2”. Widzów informowano o tym już w 2006 r. Mówiono, że zdjęcia mają rozpocząć się już niebawem, jednak podkreślano, że w produkcji nie wystąpi już Robin Williams. Do rozpoczęcia zdjęć nigdy nie doszło. Widzowie z pewnością chcieliby znów ujrzeć zabawnego Williamsa na ekranie, jednak szanse na powtórzenie sukcesu pierwszej serii są już chyba znikome.

Film „Pani Doubtfire” powstał na bazie scenariusza napisanego przez Leslie Dixon oraz Randiego Mayema Singera. Chociaż produkcja może nie należała do przesadnie ambitnych, to jednak zawierała sporą dawkę humoru. Przede wszystkim jednak, „Pani Doubtfire” to popis charakteryzatorów, którzy pokazali, że nawet wątpliwej urody Robin Williams może stać się niebrzydką kobietą. Pełen zaskakujących zwrotów akcji, całkiem ciekawy film doczekał się nawet Oscara w kategorii Najlepsza charakteryzacja.

Charakteryzacja w produkcji Columbusa to jednak nie wszystko, na co zwrócono uwagę. Film otrzymał również Złoty Glob za Najlepszą rolę męską w komedii lub musicalu, którą odebrał Robin Williams. Złoty Glob powędrował na konto twórców także za Najlepszą komedię lub musical. Obraz dostał także kilka innych, jednak nieco mniej znaczących nagród. Były one przyznawane również w kategoriach najlepszej komedii, aktora komediowego oraz charakteryzacji. Warto jednak pamiętać, że od tamtej pory charakteryzacja uległa rozwojowi i dzisiaj Williams w roli kobiety nie robiłyby już raczej takiego wrażenia, jak 20 lat temu.

GD Star Rating
loading...

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz