IV Festiwal im. Jana Himilsbacha – już 9 września

Plakat Himilsbach

Już w niedzielę startuje IV Festiwal im. Jana Himilsbacha. W ramach imprezy nie tylko wspominanie genialnego aktora, ale też konkursy i pokazy filmowe.

Poniżej udostępniamy wam informację prasową przesłaną przez organizatorów:

IV FESTIWAL IM. JANA HIMILSBACHA
9 WRZEŚNIA 2012 r.

Po raz kolejny w Mińsku Mazowieckim oraz na festiwalowej mapie Polski będziemy celebrować wielkie święto filmu – Festiwal im. Jana Himilsbacha. Impreza poświęcona jest  wspomnieniom o życiu Jana Himilsbacha – aktora, pisarza i scenarzysty oraz legendzie polskiego kina, artyście, który wywodzi się z Mińska Mazowieckiego.

Podczas festiwalu zostanie przyznana prestiżowa nagroda ,,Monidło’’. Laur ten przypadnie najlepszemu aktorowi niezawodowemu. Dotychczas nagrodę otrzymali Henryk Gołębiewski, Zbigniew Buczkowski i Paweł Kukiz. Lista tegorocznych nominowanych i zasady konkursu publikujemy w zakładce MONIDŁO.

Z Festiwalem związany jest konkurs literacki KAFEL (Konkurs Absolutnie Frywolnych Etiud Literackich), który cieszy się ogromnym powodzeniem zarówno w kraju, jak również poza granicami Polski. Konkurs promuje inwencję twórczą, samorodne talenty, a jury ceni pomysłowość, polot i ciekawe słownictwo oraz niebanalne podejście do tematu. Szczegóły dotyczące konkursu w zakładce KAFEL.

Pragnąc, aby Festiwal poświęcony jednej z najciekawszych postaci polskiego kina mocniej był związany z samym kinem, w tym roku rozszerzamy o kino niezależne organizując Filmowy Ogólnopolski Przegląd Amatorski FOPA OFF. Chcemy tym samym utrwalić w polskim kinie tradycję filmowego nowatorstwa i wizjonerstwa, z drugiej zaś wesprzeć najzdolniejszych twórców kina niezależnego, promując ich twórczość.

Kapituły konkursów towarzyszących Festiwalowi, przyznają nagrody finansowe i rzeczowe, które wręcza m.in. wdowa po aktorze Pani Barbara Himilsbach.

Festiwal to oczywiście doskonała okazja do przypomnienia filmów z udziałem Himilsbacha. Podczas seansów z cyklu Kino pod gwiazdami w pałacowym amfiteatrze publiczność będzie miała możliwość obejrzenia filmów Monidło, Rejs, Wniebowzięci, Jan wg Himilsbacha, Jednym okiem Himilsbach, filmy pokonkursowe FOPA OFF.

Festiwalowi towarzyszą koncerty, występy taneczne, pokazy umiejętności i talentów. Gwiazdą tegorocznej edycji imprezy będzie zespół T.LOVE. Festiwal uświetni także Kabaret Stanisława Tyma oraz występy Kapeli Praskiej, zespołów Tamarysze i Kwiaty Rocka. Imprezę urozmaicają całodniowe kiermasze twórczości, na których prezentują się miejscowi przedsiębiorcy, twórcy ludowi, artyści, stowarzyszenia, kluby itp.

Wszystkie wydarzenia sceniczne i okołosceniczne to niewątpliwie okazja do promocji Mińska Mazowieckiego i Mazowsza, zwłaszcza że Festiwal będzie transmitowany na żywo przez TVP Warszawa.

Informacje o Festiwalu na stronie www.festiwalhimilsbacha.pl

GD Star Rating
loading...

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz