Hitchcock – recenzja filmu

Film Hitchcock - okładkaRecenzja filmu: Hitchcock

dramat, film biograficzny
Reżyseria: Sacha Gervasi
Scenariusz: John J. McLaughlin
Premiera: 01.03.2013 (Polska), 01.11.2012 (świat)
Produkcja: USA

Alfred Hitchcock to legenda kina. Sacha Gervasi przygotował nie lada gratkę dla wielbicieli tego reżysera – film opowiadający o tworzeniu przełomowego w życiu Hitchcocka dzieła pt. „Psychoza”.

Film zatytułowany „Hitchcock” Sachy Gervasiego wszedł do polskich kin film w marcu 2013 r. Przedstawia on kulisy powstawania „Psychozy”, jednego z najbardziej kultowych dzieł w historii światowej kinematografii. W postać Alfreda Hitchcocka wcielił się rewelacyjny jak zawsze Anthony Hopkins. Charakteryzacja i technika grania sprawiły, że wcielający się w reżysera aktor znika, a widzowie skupiają się tylko na tytułowym bohaterze – autorze horrorów i dreszczowców, a także mistrza suspensu. Hitchcock w tamtym czasie był sześćdziesięcioletnim, mającym problem z nadwagą i nadużywaniem alkoholu mężczyzną, który posiadał swoje humory i kaprysy, a jednocześnie cięty język i nietuzinkowe poczucie humoru.

Oprócz samej fascynującej postaci twórcy „Psychozy” oraz historii tworzenia dzieła jego życia na uwagę zasługuje żona reżysera – Alma Reville (w tej roli genialna Helen Mirren), dzięki której powstało to światowe arcydzieło kina. Mimo niełatwych relacji między małżonkami i braku docenienia Almy ze strony Alfreda, obraz ten ukazuje wielką miłość i wzajemne poświęcenie przy tworzeniu przełomowego filmu. Mało kto wie, że w „Psychozę” wierzył tylko Hitchcock i pomagająca mu w pisaniu scenariusza żona. Historia młodego psychopaty-maminsynka początkowo nie urzekła ani wytwórni Paramount, ani recenzentów czy krytyków.

„Hitchcock” to dobre kino biograficzne, które może skusić fenomenalną obsadą, wybornym humorem, kulisami powstawania „Psychozy” oraz prawdziwością życia wielkiego reżysera i jego rodziny. Niektórych fanów tej legendy kina może razić nieco złagodzony obraz reżysera, który czasem może wydawać się nieco „misiowaty”. Warto dodać, że scenariusz do tego filmu w dużej mierze oparto na książce Stephena Rebello pt. „Alfred Hitchcock: Nieznana historia Psychozy”.

Hitchcock - kadr 1

Hitchcock - kadr 2

Hitchcock - kadr 3

Obejrzyj zwiastun filmu „Hitchcock”.

GD Star Rating
loading...
Hitchcock - recenzja filmu, 3.0 out of 5 based on 2 ratings

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz