Druga edycja „10 minut festiwal”

10 minut festiwal edycja 2

Mamy przyjemność objąć patronatem drugą edycję „10 minut festiwal”, w ramach którego odbywa się konkurs krótkometrażowych filmów.

[Informacja prasowa]

10 MINUT FESTIWAL – startuje druga edycja

Rusza druga edycja konkursu filmów online 10 Minut Festiwal. Festiwal poświęcony podróży i przygodzie jest adresowany do osób, których zapotrzebowanie na adrenalinę jest wyższe niż przeciętne i które swoje pasje uwieczniają na filmie.

Tegoroczna edycja, podobnie jak poprzednia, opiera się na trzech zasadach:

  1. filmy przesyłane są drogą elektroniczną,
  2. nadsyłane propozycje mogą trwać maksymalnie 10 minut i przedstawiać muszą energię, pasję i ruch,
  3. w fazie konkursowej filmy oceniane są przez internautów, a następnie przez jury i publiczność zgromadzoną na finale festiwalu.

Od czerwca 2012 można zgłaszać filmy do drugiej edycji konkursu. Będą one oceniane w dwóch kategoriach: FILM – w ocenie brana pod uwagę jest wartość artystyczna filmu, w tym scenariusz, zdjęcia i montaż oraz w kategorii WYDARZENIE – oceniana jest niecodzienność sfilmowanego przedsięwzięcia.
Pierwsza edycja 10 Minut Festiwal spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem internautów. Zgłoszono 60 filmów. W finale, który odbył się 4 marca 2012 w sopockim klubie Sfinks 700, o zwycięstwo walczyło 10 najciekawszych obrazów.

W skład Jury festiwalu wchodzą cenieni podróżnicy, sportowcy i miłośnicy przygód: Igor Tracz, Krzysztof Korzeniewski, Michał Szlaga, Marek Szcześniak, Daniel Krokosz, Andrzej Derengowski oraz Natasza Caban.
Od początku patronat honorowy nad festiwalem sprawuje Marszałek Województwa Pomorskiego, a sponsorem jest Energa SA oraz CANON. Partnerami projektu są firmy promujące aktywny sposób na życie.

Serdecznie zapraszamy do nadsyłania filmów, a także do czynnego udziału w głosowaniu na stronie festiwalu. Filmy można zgłaszać do 15 lutego 2013. Wszystkie informacje oraz regulamin drugiej edycji 10 Minut Festiwal znajdują się na stronie www.10minutfestiwal.pl.

Facebook: 10minutfestiwal (www.facebook.com/10minutfestiwal)
Film-zajawka: http://www.youtube.com/watch?v=s2EagBKXeFk&feature=plcp

Jury:
Igor Tracz
Krzysztof Korzeniewski
Michal Szlaga
Marek Szcześniak
Daniel Krokosz
Andrzej Derengowski
Natasza Caban

Kontakt:

Ogólny:
kontakt@10minutfestiwal.pl

Organizacja festiwalu:
tomek@10minutfestiwal.pl, tel. 607 318 880
liwia@10minutfestiwal.pl, tel. 507 799 285

GD Star Rating
loading...
Druga edycja "10 minut festiwal", 5.0 out of 5 based on 1 rating

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz