„Captain America: The Winter Soldier” – kto, z kim, kiedy?

Captain America: The Winter Soldier

Kapitan Ameryka to jedna z najpopularniejszych postaci amerykańskich komiksów. Nie dziwi zatem fakt, że film opowiadający o losach tego superbohatera okazał się kinowym hitem. Już wkrótce na ekranach pojawi się druga część tego obrazu, która ma być zatytułowana „Captain America: The Winter Soldier”. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z założeniami, to premiera filmu odbędzie się wiosną przyszłego roku.

Komiksy „Captain America” charakteryzują się sporą różnorodnością. To natomiast sprawia, że powstające na ich kanwie filmy również w dużym stopniu różnią się od siebie. Nie powinno zatem dziwić, że choć pierwsza część historii o amerykańskim superbohaterze łączyła w sobie gatunek sensacyjny z elementami historycznymi (akcja rozgrywa się w czasach II wojny światowej), to druga już teraz zapowiadana jest jako thriller polityczny.

Szczegóły fabuły kontynuacji przygód Kapitana Ameryka pozostają nieznane, jednak twórcy uchylili rąbka tajemnicy i zdradzili, że tym razem scenariusz obsadzono w czasach współczesnych. Wiadomo również, że w sequelu słynny kapitan grany przez Chrisa Evansa będzie musiał stawić czoła najemnikowi Crossbones. W roli tego drugiego zobaczymy Franka Grillo. Emocje będą naprawdę ogromne, bo Crossbones jest ekspertem w zakresie broni palnej, a do tego mistrzem walki wręcz. Jednak tytułowy bohater będzie silnie zmotywowany do tego, by pokonać przeciwnika, który w przeszłości pracował dla dawnego wroga superbohatera, Redskulla.

Coraz więcej mówi się również o tym, że w drugiej części filmu zagrać ma Robert Redford. Chociaż nie udało się jeszcze dojść do porozumienia z legendą kina, to jednak aktorowi zaproponowano wcielenie się w postać dowódcy-seniora agencji S.H.I.E.L.D., będącego poprzednikiem Nicka Fury’ego. Według oficjalnych informacji, na razie prowadzone są jeszcze negocjacje pomiędzy aktorem, a producentami filmu.

Wśród pewniaków, którzy wystąpią w drugiej odsłonie przygód Kapitana Ameryka znaleźli się natomiast Samuel L. Jackson oraz Scarlett Johansson. W filmie zobaczymy również Cobie Smuldersa oraz Emily VanCamp, która ma wcielić się w postać dziewczyny głównego bohatera, Sharon Carter. Panna Carter jest byłą agentką S.H.I.E.L.D. Co ciekawe, będzie przy okazji siostrzenicą Peggy Carter, czyli ukochanej kapitana z pierwszej części filmu.

GD Star Rating
loading...
"Captain America: The Winter Soldier" - kto, z kim, kiedy?, 1.0 out of 5 based on 1 rating

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz