Za miesiąc „Igrzyska śmierci” cz. 2

Igrzyska smierci - sequel

Już 22 listopada tego roku, 11 dni po światowej premierze, do polskich kin wejść ma druga część filmu „Igrzyska śmierci, natomiast w niedzielę 13 października w sieci pojawił się jego pierwszy fragment. Zaprezentowane sceny przedstawiają treningi, jakie podejmuje główna bohaterka, która w pierwszej części brała udział w igrzyskach, których stawką było życie. W niedługim filmiku możemy zobaczyć, jak grana przez Jennifer Lawrence Katniss Everdeen perfekcyjnie strzela z łuku.

Jak już wiadomo, w sequelu kinowego hitu po raz kolejny zobaczymy nie tylko piękną Lawrence, ale też towarzyszącego jej w pierwszym obrazie Liama Hemswortha. Nowy film będzie ściśle nawiązywał do tego poprzedniego. Główni bohaterowie będą odbywali Tournee Zwycięzców, ciesząc się z przetrwania igrzysk śmierci. Zanim je zakończą dowiedzą się, że w państwie Panem dochodzi od zamieszek, a Kapitol, który jest wściekły, że w ostatniej edycji igrzysk przetrwały aż dwie osoby, przygotowuje się już do kolejnej odsłony okrutnej gry. Według zapowiedzi tamtejszych władz, 75. edycja będzie wyjątkowa i na zawsze zmieni życie mieszkańców Panem.

Większość obsady nowego filmu stanowią aktorzy, których widzieliśmy już w pierwszej części. Niemniej jednak, pojawią się także nowe twarze. Wśród najbardziej znanych aktorów, którzy dołączyli do obsady znajdują się Philip Seymour Hoffman, Amanda Plummer oraz Jena Malone. Reżyserem drugiej części jest Francis Lawrence, natomiast scenariusz do obrazu napisali Simon Beaufoy oraz Michael Arndt.

„Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia” to ekranizacja drugiej części trylogii napisanej przez Suzanne Collins. Książki opowiadają o państwie Panem, w którym raz do roku organizowane są tytułowe igrzyska, w których nagrodą jest po prostu życie. Krwawe rozgrywki oglądane są przez wszystkich mieszkańców, a przetrwać może je tylko jedna osoba. Do gry wybierani są wyłącznie młodzi obywatele reprezentujący konkretne dystrykty. Katniss dostaje się do igrzysk po tym, jak postanawia zastąpić w nich swoją młodszą siostrę. W finałowym starciu dziewczyna rywalizuje z Peetem (Liam Hemsworth). Od początku pała jednak do niego sympatią i wcale nie ma ochoty zabijać go tylko po to, żeby wyjść cało z rozgrywek. Gdy udaje się przeżyć im obojgu, rozwściecza to organizatorów igrzysk i znacznie komplikuje całą sytuację.

GD Star Rating
loading...

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz