Stażyści – recenzja filmu

Stażyści - plakatRecenzja filmu: Stażyści (The Internship)

komedia
Reżyseria: Shawn Levy
Scenariusz: Vince Vaughn, Jared Stern
Premiera: 05.06.2013 (świat), 21.06.2013 (Polska)
Produkcja: USA

Stażyści – film bardzo na czasie, wprowadzony do kin tuż przed rozpoczęciem letnich staży w korporacjach. Dobra promocja, dopasowana obsada, wydawałoby się – murowany sukces. Dlaczego więc ta produkcja została źle odebrana przez setki Polaków?

Fabuła bardzo prosta – dwóch kumpli w średnim wieku, obaj tracą pracę, jednego rzuca dziewczyna, drugiego męczy szwagier – generalnie gorzej nie będzie. I w tym momencie, niczym rycerz w lśniącej zbroi, staje im na drodze Google. W dodatku daje im szansę życia – cudowną praktykę, odpowiedź na ich wszystkie pytania, raj obiecany. Tak to mniej więcej zostało przedstawione w tej, skrojonej idealnie na potrzeby korporacji, dwugodzinnej reklamie. Nie ma możliwości żeby choć na chwilę zapomnieć, gdzie bohaterowie odbywają swój staż – reżyser Shawn Levy zadbał o to, żeby logo Google wyryło się wszystkim w pamięci. I nie tylko logo – także szereg wspaniałych możliwości, które firma oferuje, i z których skorzystać będzie mógł każdy zatrudniony.

Trzeba przyznać tej produkcji jedno – mimo że to, że jest reklamą jest oczywiste dla wszystkich, jest wystarczająco nienachalna, by wytrwać do końca, a nawet dobrze się bawić podczas jej oglądania. Komu zawdzięczamy tę przyjemność? Zarówno Owen Wilson jak i Vince Vaughn mocno się napracowali, ten dynamiczny duet dwoi się i troi, rzucając żarcikami na prawo i lewo. Niektóre mocno wyświechtane, część powtórzona, ale wciąż udaje im się wywołać uśmiech na twarzy widza, a o to chyba chodzi.

Film jest wręcz typowym przedstawicielem amerykańskiego kina, pełnym optymizmu, nowych nadziei i obietnic sukcesu dla wszystkich, niezależnie od wieku i miejsca w życiu, w którym się aktualnie znajdują. Dlatego właśnie tak kłuje w oczy polskich widzów – wychodzą z kina w zupełnie inną rzeczywistość. Mimo to nie wszyscy z miejsca krytykują ten film – zwłaszcza młodzi spoglądają na niego przychylnym okiem, chociaż i starsi wydają się być pocieszeni chociaż przez chwilę, wierząc że może jednak rzeczywiście da się zacząć od nowa, w każdym wieku.

Stażyści, tak czy nie? Tak, jeśli szukasz lekkiego filmu na letni wieczór albo do niedzielnego obiadu. Jeśli masz ochotę na coś bardziej ambitnego – definitywnie nie.

film stażyści - kadr 1

film stażyści - kadr 2

film stażyści - kadr 3

film stażyści - kadr 4

film stażyści - kadr 5

Obejrzyj zwiastun filmu „Stażyści”.

GD Star Rating
loading...
Stażyści - recenzja filmu, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Oni mają swoje zdanie o filmach

Jeden komentarz

  1. Ja jestem z tych starszych i wystawiłem mu wysoką notę 🙂
    Zapraszam do przeczytania recenzji. Pozdrawiam

    GD Star Rating
    loading...

Zostaw komentarz