Zła kobieta

Zła kobietaRecenzja filmu: Zła kobieta (Bad Teacher)

Reżyseria: Jake Kasdan
Scenariusz: Lee Eisenberg, Gene Stupnitsky
Premiera: 12.07.2011 (Polska), 17.06.2011 (świat)
Produkcja: USA

Miało być śmiesznie i ciekawie. Okazało się tandetnie i nudo. Niewiele filmów potrafi aż tak rozczarować, jednak „Złej kobiecie” się udało. Zapowiedzi były zachęcające. Po pierwsze obsada – Cameron Diaz i Justin Timberlake, czyli hollywoodzka para sugerująca hitowy film. Po drugie, tytuł „Zła kobieta” zapowiada feministyczną opowieść. Widz szybko jednak budzi się ze snu. Tytuł okazuje się być kolejnym złym tłumaczeniem i powinien brzmieć „Zła nauczycielka”, a nawet gwiazdorska obsada nie jest w stanie sprawić, by film w końcu przestał być nudny.

Główna bohaterka, piękna i atrakcyjna blondynka, nienawidzi swojej pracy. Nauczanie z pewnością nie jest jej powołaniem. Wybrała tę profesję ze względu na niską kontrolę i długie wakacje. Celem Elizabeth Halsey jest coś zupełnie innego – bogaty mąż. Idealny kandydat odkrywa jej naturę i odwołuje ślub. Pozostawiona bez środków do życia Halsey wraca do nauczania i poszukiwania innego wybranka. Dokonały wydaje się Scott, nauczyciel na zastępstwo, dziedzic wielkiej fortuny, który lubi duże piersi. Od tego momentu film kręci się tylko wokół zdobycia pieniędzy na operację powiększenia biustu.

Nie mogłam doczekać się końca filmu. Trudno mi było uwierzyć w płytkość dialogów oraz brak jakiejkolwiek pomysłu na role bohaterów. Wszystko było stare, odgrzebane z innych amerykańskich komedii. Uśmiech na mej twarzy pojawił się tylko na początku, kiedy miałam nadzieję, że przede mną 90 minut dobrej zabawy. Niestety dobrze nie było. Seksistowskie dowcipy oraz irytująco przewidywalne zachowania bohaterów – tak w skrócie można opisać „Złą kobietę”.

Jaki był pomysł na tę komedię? Ciężko to jednoznacznie stwierdzić, możliwe że atrakcyjność Cameron Diaz miała zapewnić sukces. Okazuje się, że wygląd to jednak za mało. A nieustanne pokazywanie wdzięków aktorki o doskonałej figurze nie zatrzyma widzów przed ekranem. Obsada miała potencjał, którego nie wykorzystano. Powstał kiepski obraz pseudokomediowy, który z trudem ogląda się do końca. Nie polecam, zwykła strata czasu.

Obejrzyj zwiastun filmu „Zła kobieta”.

GD Star Rating
loading...
Zła kobieta, 3.7 out of 5 based on 3 ratings

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz