Teksas – Pola śmierci – recenzja filmu

Teksas - Pola śmierciRecenzja filmu: Teksas – Pola śmierci (Texas Killing Fields)

dramat, film kryminalny, thriller
Reżyseria: Ami Canaan Mann
Scenariusz: Don Ferrarone
Premiera: 09.09.2011 (świat)
Produkcja: USA

Trzymający w napięciu, przygnębiający, a dodatkowo inspirowany autentycznymi wydarzeniami, do jakich doszło w Teksasie w latach 70-tych XX wieku. Jedna z obowiązkowych pozycji dla każdego, kto interesuje się historiami psychopatów.

Detektywi Mike Sounder (Sam Worthington) oraz Brian Heigh (Jeffrey Dean Morgan) prowadzą śledztwo w sprawie wyjątkowo okrutnego mordercy grasującego po jednym z teksańskich miasteczek. Psychopata porywa i bestialsko morduje młode kobiety, a ich ciała zakopuje na pobliskich polach śmierci. Chociaż zawodowych partnerów różnią poglądy i charaktery, to jednak podejmują współpracę, by położyć kres działaniom zabójcy. Tym bardziej, że w tajemniczych okolicznościach znika pochodząca z patologicznej rodziny dziewczynka (Chloe Moretz), która znajdowała się pod opieką Briana.

„Teksas – Pola śmierci” nie jest dziełem sztuki i z pewnością nie może konkurować z najlepszymi obrazami zaliczanymi do gatunku thrillerów czy kryminałów. Pomimo, że opowiada o rzeczywiście potwornej historii, to jednak groza nie jest tu dawkowana w sposób, który miałby spędzać nam sen z powiek. Z pewnością jest to obraz, który zaciekawi samą fabułą, jednak raczej nie zafascynuje jakością ani grą aktorską. Miło jest zawiesić oko na przystojnych odtwórcach głównych ról, lecz to młodziutka Chloe Moretz jest tą osobą, która zwraca największą uwagę swoją grą aktorską. Natomiast w postać byłej żony Mike’a wcieliła się Jessica Chastain, którą znamy z filmu o śledztwie w sprawie Osamy bin Ladena, „Wróg nr 1”. Za „Teksas – Pola śmierci”, Chastain była nominowana do nagrody LAFCA w kategorii Najlepsza aktorka drugoplanowa.

„Teksas – Pola śmierci” nie dorasta do pięt najlepszym filmom grozy, jednak w prosty sposób opowiada jedną z najstraszniejszych historii, jaka znalazła się w teksańskich kartotekach policyjnych. I mimo wszystko, na koniec naprawdę trzyma w napięciu.

Teksas - Pola śmierci kadr 1

Teksas - Pola śmierci - kadr 2

Teksas - Pola śmierci

Teksas - Pola śmierci - kadr 4

Teksas - Pola śmierci - kadr 5

Obejrzyj zwiastun filmu „Teksas – Pola śmierci”.

GD Star Rating
loading...
Teksas - Pola śmierci - recenzja filmu, 4.0 out of 5 based on 2 ratings

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz