Surogaci

surogaci

Surogaci (2009)

thriller, akcja, science fiction
Produkcja: USA
Data premiery: : 2009-09-25 (Polska) , 2009-09-24 (Świat)
Dystrybutor: Forum Film Poland sp.z o.o

Thriller z Bruce’m Willis’em z miejsca podpowiada nam, że warto by było wybrać się do kina, tym razem również pójść warto, z popcornem i innym atrakcjami, bo sam film jest dość przewidywalny i nie ma tu miejsca na wspaniałe umysłowe wzloty, strach ściskający w piersi, czy przewrotną akcję, która postawi nas na nogi i każe dłużej się nad tą produkcją zastanowić.

Ot, przygoda, dość ciekawa akcja, jak to zwykle, gdy Bruce Willis gra główną rolę, efekty specjalne do popatrzenia, choć nie najwyższych lotów, popisy wymuskanych kaskaderów, spisek (bo jakżeby inaczej), któremu dzielny Bruce musi stawić czoła bez pomocy swojego elektronicznego zastępcy z wydziały zabójstw.

Sama myśl przewodnia jest tu bardzo ciekawa, choć z realizacją wypadło nieco gorzej. W każdym razie, żyjemy w niedalekiej przyszłości, w której nie ma już przestępstw, o przemocy czyta się tylko w książkach, przestępczość spadła niemal do zera, ludzie robią to, co chcą i nie przynosi to żadnych złych konsekwencji, sielanka? Owszem, ale zawsze, gdy mamy taki początek to niemal na sto procent za chwilę ktoś zginie i utopijny światek się zawali. W końcu ludzka natura ze swym krwiożerczym wątkiem zawsze wypłynie na wierzch. I tak też dokładnie będzie. Pozostałość to próby ratowania świata przez spiskiem, zbrodnią i chęć znalezienia wyjścia z całej sytuacji.

Dla fanów kina – „Surogaci” rutyna, dla tych, którzy lubią filmy łatwe, miłe i przyjemne – coś, na co chętnie się wybiorą i z czego nie wyjdą zniesmaczeni, bo dostaną wyłącznie to, co lubią.

I… jak zawsze Bruce Willis wszystkich uratował.

GD Star Rating
loading...
Surogaci, 2.0 out of 5 based on 21 ratings

Oni mają swoje zdanie o filmach

Jeden komentarz

  1. Radosław /

    Tragedia. Wpompowane ogromne pieniądze w promocję, film naprawdę żenujący. Obejrzałem już chyba wszystkie filmy sci-fi dostępne w Polsce i autorytatywnie stwierdzam że to chała nieziemska. Pójdźcie na District 9 – dobry:)

    GD Star Rating
    loading...

Zostaw komentarz