Step Up 3D

Step Up 3D

Step Up 3D

melodramat, film muzyczny
Reżyseria: Jon Chu
Produkcja: USA
Data premiery: 06.07.2010 (Polska) 04.07.2010 (Świat)

W życiu najważniejsza jest droga, a nie cel

Jedno z najczęstszych powinszowań, które składamy rodzinie bądź znajomym, to życzenie „spełnienia marzeń”. Do realizacji marzeń wystarczy odwaga i wiara w końcowy sukces. Przekonują nas o tym twórcy filmu taneczno-obyczajowego „Step Up 3”.

Prawdziwą pasją Moose’a jest taniec. Pewnego dnia chłopak poznaje Luke`a, tancerza ulicznego. Luke mieszka – wraz z takimi, jak on pasjonatami tańca – w dawnym magazynie. Wszyscy tworzą grupę House of Pirates, rywalizującą z konkurencyjnym zespołem House of Samurai.

Jeszcze tego samego wieczoru do drzwi siedziby House of Pirates puka, udając bezdomną, atrakcyjna Natalie. Tak naprawdę Natalie jest siostrą założyciela House of Samurai, Juliena, niegdyś wyrzuconego z grupy przez Luke`a. Pomimo, że wysłana na przeszpiegi, Natalie odkrywa, iż dwie wielkie pasje Luke`a, taniec i kręcenie filmów, są autentyczne i żarliwie przez niego kultywowane.

Pewnego dnia okazuje się, że magazyn, w którym miała swoje miejsce grupa House of Pirates, został kupiony przez Juliena. Po krótkotrwałym zniechęceniu, członkowie Domu Piratów postanawiają odzyskać swoje lokum. Dzięki pomocy Moose`a, odkrywają nieczynny lunapark i tam przygotowują się do międzynarodowego turnieju tanecznego, w którym główną nagrodę stanowi 100 tysięcy dolarów. W jego finale Piraci pokonują Samurajów.

Tak mógłby wyglądać wymarzony film rozrywkowy. Lecz ten film niestety idealny nie jest. W bardzo efektowną, interesującą prezentację młodzieżowej muzyki i tańca reżyser próbował włączyć fabułę pełną – skądinąd istotnych – przesłań: o wartości przyjaźni i miłości, pasji, dążeniu do celu i jego osiąganiu.

Pomysł z wykorzystaniem fabuły, w mojej opinii, okazał się niestety chybiony. Straciła na nim całość filmu – siła tańca i muzyki została „rozmyta” w pedagogicznym sosie. To, co broni się samo – to fizyczna atrakcyjność aktorów-tancerzy. A to chyba wciąż za mało, by film mógł dojść do szczęśliwego celu. „Step Up 3” przez cały czas jest „w drodze”. Szkoda, bo obraz ten mógłby być całkiem udaną, inteligentną rozrywką.

Obejrzyj trailer filmu „Step Up 3D”.

GD Star Rating
loading...
Step Up 3D, 3.0 out of 5 based on 2 ratings

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz