Potwory i spółka (Monsters, Inc.)

Potwory i spółka
Potwory i spółka (2001)

bajka animowana, komedia
Produkcja: USA
Data premiery: 2002-02-01 (Polska), 2001-10-28 (Świat)
Dystrybutor: Syrena EG

Od dziecka powtarzano nam, że strach ma wielkie oczy, jednak w przypadku jednego z bohaterów bajki „Potwory i spółka„, Mike’a Wazowskiego, jest to tylko jedno oko. A to dlatego, że Mike jest potworem, który razem z przyjacielem Jamesem P. Sullivanem pracuje w elektrowni w Monstropolis. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby energia do zasilania miasta nie pochodziła od… krzyków dzieci.

Harmonię pracy zaburza pewnego dnia czteroletnia dziewczynka Bu, której potwory boją się dużo bardziej niż ona ich. Mimo wszystko postanawiają odnaleźć drzwi do szafy dziewczynki i zaprowadzić Bu do swojego pokoju, zanim ktokolwiek odkryłby, że była kiedykolwiek w ich fabryce. Niestety, dziewczynkę postanawia złapać zły Randall Bogus. Czy bohaterom bajki, Mike’owi i Jamese’owi, uda się ocalić dziewczynkę przed tym okrutnym potworem?

Potwory i spółka” jest wyjątkową bajką dla dzieci, dzięki którym chociaż część maluchów przestanie się bać wyimaginowanych potworów. Nadzwyczaj barwna i przezabawna opowieść o tym, jak Strach może stać się naszym przyjacielem.

GD Star Rating
loading...
Potwory i spółka (Monsters, Inc.), 3.4 out of 5 based on 11 ratings

Oni mają swoje zdanie o filmach

2 komentarze

 1. marta /

  super bajka naprawde warto ją obejrzeć

  GD Star Rating
  loading...
 2. charlotte /

  świetny film animowany, wszystkie detale realistycznie oddane, polecam.

  GD Star Rating
  loading...

Zostaw komentarz