Reżyser zrezygnował – czy fani doczekają filmu o zespole Queen?

Freddie Mercury

Monosnaps, flickr

W połowie marca fani zespołu Queen przeżyli prawdziwe rozczarowanie. Okazało się, że na razie nie ma co czekać na film biograficzny o jednym z największym zespołów wszechczasów. Wszystko przez to, że reżyser obrazu wycofuje się ze swojego zadania.

Dexter Fletcher postanowił zerwać kontrakt, który pod koniec grudnia ubiegłego roku został podpisany między nim a wytwórnią. Według informacji podawanych przez serwis Deadline, powodem był brak porozumienia między reżyserem a producentem, Grahamem Kingiem. Panowie nie byli w stanie określić jednego, ostatecznego kształtu, jaki miał przyjąć obraz.

Wcześniej z podobnej przyczyny ze współpracy nad filmem zrezygnował Sacha Baron Cohen, powszechniej znany z roli Borata w kontrowersyjnym filmie o tym samym tytule. Zgodnie z pierwotną wola twórców, to właśnie Cohen miał wcielić się w główną postać. Aktor i reżyser odmówił jednak udziału w filmie biograficznym tłumacząc, że na współprace nie pozwalają mu kreatywne różnice, jakie występują pomiędzy członkami ekipy.

W roli Freddie’go Mercury’ego mieliśmy zatem zobaczyć – zaangażowanego po odejściu Cohena – Bena Whishawa, który jest widzom szerzej znany z głośnych filmów takich, jak choćby „Pachnidło. Historia mordercy”, czy ostatnie przygody agenta Jamesa Bonda „Skyfall”.

Przypomnijmy, że Dexter Fletcher to głównie aktor. Znamy go m.in. z ról w filmach „Kompania braci”, „Porachunki”, „Gwiezdny pył” czy „Mansfield Park”. Jego doświadczenie w kręceniu filmów jest niewielkie, ponieważ na koncie ma dopiero 2 obrazy. Pierwszym z nich był nieźle oceniany „Wild Bill” z 2011 r., natomiast drugim nakręcony w 2013 r. „Sunshine on Leith”.

Podstawową personą, która pozostała w obsadzie do biografii Queen jest obecnie scenarzysta Peter Morgan. Znamy go z napisania dialogów do filmów takich, jak m.in. „Ostatni Król Szkocji” czy „Frost/Nixon”. Nie wiadomo jednak, jaki będzie tytuł obrazu ani kogo zobaczymy w rolach drugoplanowych.

Według planów pomysłodawców i dotychczasowych twórców filmu, jego premiera miałaby odbyć się w przyszłym roku. Początek samych zdjęć planowany jest natomiast na tegoroczne lato, więc potrzebne jest jak najszybsze znalezienie nowego reżysera. Biografia ma opowiadać niemal całe losy zespołu, czyli od momentu jego założenia aż do jednego z najważniejszych wydarzeń w jego karierze, czyli występu podczas koncertu Live Aid, który odbył się w 1985r. na londyńskim Wembley.

GD Star Rating
loading...

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz