Lars Von Trier nazistą?

 

Znany z niewybrednego poczucia humoru Lars von Trier spowodował niemały skandal na konferencji w Cannes stwierdzając, że jest nazistą i rozumie Adolfa Hitlera. Reżyser przedstawił swój najnowszy, długo oczekiwany film „Melancholia”, który walczy o Złotą Palmę.

‚Przez długi czas myślałem, że jestem Żydem i byłem szczęśliwy z tego powodu. Ale wtedy dowiedziałem się, że właściwie jestem nazistą ponieważ moja rodzina to pochodzi z Niemiec. I to również sprawiło mi przyjemność. Cóż mogę powiedzieć? Rozumiem Hitlera… Sympatyzuję z nim trochę’.

Mało tego, siedzące obok niego aktorki Kirsten Dunst i Charlotte Ginsburg przeżyły szok, gdy reżyser zapytany o jego następny film stwierdził, że może nim być film porno z nimi w rolach głównych.

Trier spowodował niezły popłoch wśród dziennikarzy i aktorów obecnych na konferencji, ale czego się nie robi, by swojej produkcji nadać jeszcze więcej rozgłosu.

Później w specjalnym oświadczeniu stwierdził, że tylko żartował i wcale nie jest nazistą. Co ciekawe nie zdementował swych planów na następny film.

Jego najnowszy obraz o końcu świata został zaprezentowany wczoraj budząc mieszane uczucia, choć słowa uznania przeważają nad tymi krytycznymi. Nam pozostaje poczekać na premierę światową.

GD Star Rating
loading...

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz