Kyle XY

Kyle XY

Kyle XY (2006)

Dramat, science fiction

Produkcja: USA
Data premiery: 2008-01-06 (Polska); 2006-06-08 (Świat)

Kyle XY” to jeden z dwóch seriali (drugim jest „Heroes„), w którym nie mogę ominąć ani minuty i którego całą serię mogłabym obejrzeć za jednym zamachem. Akcja serialu rozpoczyna się w momencie, kiedy to młody mężczyzna budzi się nagi w lesie i nie dość, że nie wie jak się tam znalazł, to nie wie kim jest oraz co go otacza. Wszystko jest dla niego nowością.

Ze względu na brak jakichkolwiek dokumentów związanych z jego osobą, chłopak zostaje chwilowo przygarnięty przez rodzinę pani psycholog (Nicole Trager), która ma pomóc w odkryciu, kim jest i skąd się tam znalazł. Kyle początkowo nie umie mówić, nie rozumie nikogo, nie śpi, jednak dość szybko okazuje się, że jest kimś wyjątkowym. Z dnia na dzień widoczne jest, jak szybko się uczy i coraz więcej rozumie, a badania tomograficzne wskazują na to, że wykorzystuje on niewiarygodnie dużą część swojego mózgu. W końcu staje się częścią rodziny, u której zamieszkał i (prawie) niczym nie odróżnia się od rówieśników.

Z odcinka na odcinek dowiadujemy się o nim czegoś nowego – kim jest, skąd przybył, co mu zagraża oraz co jest jego największą tajemnicą. Dodatkowych emocji dostarcza wątek miłosny, towarzyszący nam już od pierwszych odcinków, kiedy to Kyle zakochuje się w swojej sąsiadce. Ich zauroczenie sobą i to, jak uczucie młodych dojrzewa, przedstawione jest idealnie niczym historia z bajki… do czasu, ponieważ w życiu naszego bohatera pojawia się kolejna, wyjątkowo ważna dla niego, kobieta.

Przez cały czas śledzimy losy Kyle’a i jego przyjaciół borykających się zarówno z typowymi problemami nastolatków, jak i z poważnymi życiowymi kłopotami związanymi bardzo często z historią życia Kyle’a. Każdy kolejny odcinek odkrywa rąbek jego tajemnicy, ale w serialu nie brakuje również luźnej atmosfery, imprez, szkoły oraz problemów wynikających z różnic pokoleniowych. Dzięki temu serial ten powinien przypaść do gustu osobom w różnym wieku, głównie nastolatkom mogącym w wielu przypadkach utożsamiać się z bohaterami.

GD Star Rating
loading...
Kyle XY, 2.1 out of 5 based on 12 ratings

Oni mają swoje zdanie o filmach

Jeden komentarz

  1. wlasnie w Polsce wyszla ksiazka „Kyle XY. Ukryta tozsamosc”: http://www.kylexy.telbit.pl

    GD Star Rating
    loading...

Zostaw komentarz