Wiemy coraz więcej na temat filmu „Warcraft”

Duncan Jones

Gra „World of Warcraft” produkowana przez firmę Blizzard Entertainment to jedna z najsłynniejszych gier strategicznych typu MMORPG na świecie. Na jej podstawie powstać ma film „Warcraft”. Chociaż jego premiera przewidziana jest dopiero na 18 grudnia 2015 r., to jednak wiemy o tej produkcji coraz więcej. Ostatnie nowinki poznaliśmy przy okazji odbywającej się w listopadzie konferencji BlizzCon.

Reżyserem obrazu będzie Duncan Jones znany m.in. z filmów „Moon” czy „Kod nieśmiertelności”, a scenarzystą Charles Leavitt, który odpowiadał za fabułę do filmu „K-Pax”. Wciąż jednak nie wiadomo, jacy aktorzy zostaną zaangażowani do tej produkcji. Film zostanie wyprodukowany w wytwórni Legendary Pictures. Zgodnie z tematyką gry, będzie on należał do gatunku przygodowego i fantasy. Chociaż oczywistym jest, że pojawi się w nim dużo krwawych scen, to jednak istnieje spore prawdopodobieństwo, że będzie dozwolony od 13. roku życia. Zdjęcia do filmu opartego na historii z gry miały zostać rozpoczęte jesienią tego roku, jednak przełożono je na początek roku 2014.

Fabuła „Warcraft” będzie powiązana z pierwszą częścią gry. Na ekranie zobaczymy ludzi oraz orków. Chociaż większość szczegółów jest jeszcze ukrywana przed widzami, to jednak Blizzard przyznał, że w filmie pojawią się dwie ważne postaci z gry – Durotan oraz Anduin Lothar. Wiadomo też, że film będzie przedstawiał historię zarówno z perspektywy ludzi, jak i orków. Ponadto, udało się dowiedzieć, że w filmie zaprezentowana zostanie historia wprowadzająca do fabuły znanej z gry – będzie to swoisty prequel dla gier.

Fani „World of Warcraft” z pewnością nie mogą doczekać się efektów specjalnych, jakie pojawią się w filmie. Liczne sceny bitew, dużo magii, walk, ale też potworów sprawia, że nakręcenie wielu scen będzie bardzo trudnym zadaniem. Twórcy zapewniają jednak, że dołożą wszelkich starań, by dzięki efektom komputerowym oraz specjalnie przygotowanym scenografiom udało się oddać wyjątkowy klimat gry.

Podczas konferencji BlizzCon zaprezentowano już pierwsze grafiki koncepcyjne, które pomogą fanom „World of Warcraft” oczekującym na film wyobrazić sobie, jak skonstruowany będzie świat znany im z gier. Ujawniono, jak będzie wyglądało magiczne miasto Dalaran, świat krasnoludów Ironforge, świat orków Draenor oraz stolica Sojuszu, Stormwind.

[youtube]http://youtu.be/suExH7PF_nc[/youtube]

GD Star Rating
loading...

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz