Diabeł

Recenzja filmu: Diabeł (Devil)

thriller
Reżyser: John Erick Dowdle
Premiera: 16.09.2010 (świat)
Produkcja: USA

Pięć osób w windzie. Awaria. Gasnące światło przynoszące śmierć. I grono obserwatorów, którzy nie są w stanie pomóc. To właśnie „Diabeł”.

Może i film nie należy do światowej czołówki. Brak tu wybitnych aktorów, zapewne twórcom brakowało też funduszy na dobrą reklamę. Mimo tego „Diabeł” jest naprawdę mocny. Teoretycznie prosta fabuła potrafi niesamowicie zaskoczyć. Ci, którzy spodziewali się bezsensownej jatki, na pewno nie będą zadowoleni. Natomiast widzowie, którzy szukają czegoś nowego, co pozwoli im przeżyć dreszcz emocji, a dodatkowo postawi przed nimi kilka pytań na temat dobra i zła, nie będą mogli doczekać się zakończenia.

Tymczasowo zatrudniony strażnik, który dopiero zapoznaje się z nowym terenem pracy. Młoda kobieta, która ułatwia sobie całe przyszłe życie bogato wychodząc za mąż. Małomówny mężczyzna o przenikliwym spojrzeniu. Irytujący sprzedawca, który w każdej sytuacji chce naciągnąć ludzi na zakup cudotwórczych materaców. I starsza pani, która nie ma ochoty wysłuchiwać jego gadaniny. Wszyscy zupełnie sobie obcy będą mieli wyjątkową sposobność do zapoznania się.

Uwięzieni w windzie, walczą o odrobinę świeżego powietrza. Jednak, jak zwykle bywa w życiu, zbyt wielki tłok na małej powierzchni szybko doprowadza do sprzeczek. W dodatku co jakiś czas, w wyniku awarii, gaśnie światło. I właśnie wtedy nadchodzi śmierć. Każdy chce uciec, każdy chce przeżyć. Każdy ma też swoje mroczne tajemnice. Pewne jest tylko to, że jedno z nich zabija. Ich zmagania obserwują strażnicy, do których potem dołączają detektywi. Jednak brak łączności z uwięzionymi oraz niemożliwa do naprawy usterka utrudniają podjęcie jakiejkolwiek akcji ratunkowej.

Zastanawiające jest, ile osób po obejrzeniu „Diabła” spokojnie wejdzie do windy i stanie obok współtowarzyszy tej krótkiej podróży bez jakichkolwiek podejrzeń? Zanim zrezygnujesz z wchodzenia po schodach – obejrzyj ten film!

Obejrzyj trailer filmu „Diabeł”.

GD Star Rating
loading...
Diabeł, 4.5 out of 5 based on 2 ratings

Oni mają swoje zdanie o filmach

2 komentarze

 1. wojtek /

  „Pięć osoby w windzie.”
  „Mimo tego „Diabeł” jest naprawdę mocny Teoretycznie prosta fabuła potrafi niesamowicie zaskoczyć.”

  Do poprawki. A na film poluję już od jakiegoś czasu, mam nadzieję, że gdy w końcu obejrzę, to się nie zawiodę.

  GD Star Rating
  loading...
 2. admin /

  Skorygowane 🙂

  GD Star Rating
  loading...

Zostaw komentarz