Szybcy i wściekli: Tokio Drift

Szybcy i wściekli: Tokio drift

Recenzja filmu: Szybcy i wściekli: Tokio Drift (The Fast and the Furious: Tokyo Drift)

filmy akcji
Reżyseria: Justin Lin
Produkcja: Niemcy, USA
Premiera: 11.08.2006 (Polska) 04.06.2006 (świat)

Wierzcie lub nie. Ja ten film po prostu uwielbiam. Będąc świadom jego dość szablonowej fabuły, obejrzawszy go kilkakrotnie w życiu, doszedłem ostatnio do wniosku, że w ogóle mi się on nie nudzi, a za każdym razem, gdy go widzę, przeżywam te same niesamowite emocje. „Szybcy i wściekli: Tokio Drift” uznaję za dzieło artystyczne kompletne.

Film ten spełnia bowiem wszystkie kryteria niezbędne do uznania go za majstersztyk gatunku. Świetna akcja, genialna i nastrojowa muzyka, kładąca na obie łopatki gra aktorska (każdy z aktorów grających głównych bohaterów wykonał swoje zadanie po mistrzowsku) i na dodatek – wydawałoby się niemożliwe w filmie o takiej tematyce – ukradkiem wplecione do wartkiej akcji wątki filozoficzne. Czegóż chcieć więcej?

Trzeba także podkreślić, że filmy tego typu tak naprawdę mają za zadanie umożliwić widzowi doświadczenie przeżyć i emocji ludzi, których życie jest wielką przygodą i wieczną wędrówką przez nieznane. Tego typu produkcje pozwalają również oglądającemu odczuć adrenalinę towarzyszącą życiu gangstera czy osoby, której życiowym paliwem jest energia czerpana z doświadczania zawrotnych prędkości w ukochanych sportowych samochodach, przy okazji oszczędzając ogromnych zmartwień i problemów, z jakimi stykają się bohaterowie filmów.

Ale po to jest właśnie sztuka, żeby zwykli ludzie mogli czasem oderwać się od szarzyzny dnia codziennego i przez chwilę poczuć te emocje i tę adrenalinę, jednocześnie oszczędzając sobie wielkich trosk z jakimi w realnym świecie zmagają się ludzie, których historia mniej lub bardziej jest podstawą filmowego scenariusza. Mnie ten układ bynajmniej odpowiada.

Obejrzyj trailer filmu „Szybcy i wściekli: Tokio Drift”.

GD Star Rating
loading...
Szybcy i wściekli: Tokio Drift, 4.7 out of 5 based on 7 ratings

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz