Brzydka prawda – recenzja filmu

film Brzydka prawdaRecenzja filmu: Brzydka prawda (The Ugly Truth)

komedia romantyczna
Reżyseria: Robert Luketic
Scenariusz: Kirsten Smith, Karen McCullah Lutz, Nicole Eastman
Premiera: 16.07.2009 (świat), 04.09.2009 (Polska)
Produkcja: USA

Kolejna komedia romantyczna, która może nie porywa, ale na pewno jest w stanie poprawić humor. Dobra do obejrzenia z najlepszą przyjaciółką, przyda się też na romantyczny wieczór z ukochaną. Poprawna, jednak nie ma w niej niczego nadzwyczajnego.

Abby (Katherine Heigl) to producentka telewizyjna, która nie potrafi sobie ułożyć życia osobistego. Kiedy okazuje się, że stacja, dla której pracuje, ma coraz niższą oglądalność, jej szef decyduje się na emitowanie nowego programu, w którym udzielane są porady miłosne. Program będzie prowadził Mike (Gerard Butler) – stuprocentowy, nabuzowany testosteronem facet, który ma niezwykle prosty, stereotypowy tok myślenia na temat związków damsko-męskich. W swoim programie obnaża brzydką, dla niektórych wręcz okrutną prawdę dotyczącą tego, na czym tak naprawdę zależy mężczyznom. Widząc nieporadność Abby w relacjach z facetami, Mike postanawia zostać jej przewodnikiem, pomagając we flirtowaniu z przystojnym Colinem. Znajomość Mike’a i Abby pomoże im obojgu – każde odkryje coś, czego dotychczas nie zauważało zarówno w sobie, jak i w płci przeciwnej.

Brzydka prawda” to prosta, słodka komedia romantyczna, która nie wyróżnia się niczym szczególnym, poza przystojnym Gerardem Butlerem, który u większości pań powoduje szybsze bicie serca. Oczywiście, jest też urocza Katherine Heigl, która jednak niczym nie zaskakuje, bo to w końcu nie pierwsza jej rola w filmie tego gatunku. Aktorka znów pokazuje, że jej możliwości aktorskie pasują akurat to komedii romantycznych. Nie ma tu niczego zaskakującego, niezwykłego. Ot, komedia romantyczna, jakich wiele. Fabuła nie najgorsza, ale też nie zachwyca. Całość wykonana nieźle, miło się ogląda, lecz nie ma się nad czym rozpływać.

„Brzydka prawda” to jedna z masy komedii romantycznych, które fajnie się ogląda mimo, że tytuł wylatuje z głowy już następnego dnia. Czasem jednak warto obejrzeć taki film. Na pewno można się przy nim zrelaksować, zapominając o codziennych problemach.

Brzydka prawda - kadr 1

Brzydka prawda - kadr 2

Brzydka prawda - kadr 3

Brzydka prawda - kadr 4

Obejrzyj zwiastun filmu „Brzydka prawda”.

GD Star Rating
loading...
Brzydka prawda - recenzja filmu, 5.0 out of 5 based on 2 ratings

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz