Babycall

Recenzja BabycallRecenzja filmu: Babycall

kryminał, thriller
Reżyseria: Pål Sletaune
Scenariusz: Pål Sletaune
Premiera: 18.05.2012 (Polska) 7.10.2011 (świat)
Produkcja: Niemcy, Norwegia, Szwecja

Anna to samotna matka, która uciekła od brutalnego męża. Teraz, dzięki programowi ochrony świadków zaczyna nowe życie. Nie jest jest łatwo, wciąż czuje na sobie ciężar przeszłości, a każdy najmniejszy szmer napawa ją lękiem. Aby móc lepiej czuwać nad bezpieczeństwem syna, kupuje elektroniczna nianię…

Urządzenie zamiast ją uspokoić, jeszcze bardziej wzmaga jej niepokój, szczególnie gdy pewnego dnia Anna i jej syn Anders słyszą w nim odgłosy mordowania innego małego dziecka. Gdy dochodzą do tego kolejne niepokojące zdarzenia, związane również z jej synem, Anna ponownie wpada w pułapkę strachu.

Film urzeka (jeśli można to tak określić) przede wszystkim niepokojącym klimatem, tak charakterystycznym dla dobrych, trzymających w napięciu thrillerów. Widz z niecierpliwością czeka na każdą kolejną scenę.

Emocje bohaterów udzielają się mu i sam ma wrażenie, jakby znajdował się w potrzasku. Nie wie, co jest prawdziwe, a co zrodziło się zrodziło się w ich pokrętnej psychice. Dużym atutem filmu jest niewątpliwie rola Noomi Rapace, która wcieliła się w postać Anny. Swoją mimiką doskonale oddaje emocje bohaterki i sprawia, że przenoszą się one również na widza. Oglądając film, możemy odczuć jej przerażenie i panikę. Zresztą to nie pierwsza tak trudna, psychologiczna postać, w którą wcieliła się aktorka. Wcześniej mogliśmy oglądać ją w ekranizacji popularnej skandynawskiej sagi Millenium.

„Babycall” przyciąga uwagę tym, czego powinniśmy oczekiwać od każdego dobrego filmu – starannie skonstruowaną fabułą i bardzo dobrą grą aktorską. Nie ma w nim spektakularnych efektów specjalnych, produkcja nie pochłonęła milionów, a mimo tego niewątpliwie jest to jeden z tych filmów, które chce się oglądać i co więcej, ogląda się go z zapartym tchem.

Idealny wybór dla tych, którzy mają ochotę na dobre kino, trzymające w napięciu do ostatnich minut.

babycall recenzja 1

 

babycall recenzja 2

 

babycall recenzja 3

 

babycall recenzja 4

 

Obejrzyj zwiastun filmu „Babycall”.

GD Star Rating
loading...
Babycall, 2.7 out of 5 based on 3 ratings

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz