Harry Angel

Harry Angel

Recenzja filmu: Harry Angel (Angel Heart)

horror, film kryminalny
Reżyseria: Alan Parker
Scenariusz: Alan Parker
Premiera: 06.03.1987 (świat)
Produkcja: Kanada, USA, Wielka Brytania

Powiem szczerze, że dawno nie widziałem tak dobrego filmu. Szukałem czegoś z klimatem, dobrą muzyką i ciekawą obsadą, ale nie spodziewałem się aż tak wciągającego seansu.

Prywatny detektyw otrzymuje oryginalne zlecenie od tajemniczego klienta (Robert De Niro), któremu zależy na odnalezieniu pewnej osoby w celu dopełnienia warunków umowy finansowej. Zaczyna więc swoje śledztwo, próbując odszukać dłużnika. Jak się okazuję, zadanie to jest znacznie trudniejsze, niż można by przypuszczać. Główny bohater (Mickey Rourke) napotyka na swej drodze coraz więcej przeciwności, a osoby, które są zamieszane w sprawę mają wiele wspólnego z czarną magią…

„Angel Heart” to tytuł, którego wręcz nie można pominąć. Polecam go każdemu a w szczególności fanom gatunku. Dobra gra aktorska, świetna muzyka oraz budowanie klimatu to elementy, które cechują ten obraz. A zakończenie? Wręcz genialne, brak schematyczności powoduje, że widz nie potrafi go przewidzieć… A czego chcieć więcej w dobrym filmie jak nie zaskakującego zakończenia?

Autor: Marcin

Obejrzyj trailer filmu „Harry Angel”.


GD Star Rating
loading...
Harry Angel, 4.0 out of 5 based on 3 ratings

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz