Cashback

Cashback

Cashback (2006)

komedia romantyczna
Reżyser: Sean Ellis
Produkcja: Wielka Brytania
Data premiery: 18 maja 2006
Dystrybutor: Gaumont

Kilka lat temu trafiłem na krótki film, coś w rodzaju etiudy, który przedstawiał monotonię życia osób pracujących na nocnej zmianie w supermarkecie. Młodzi, trochę wykolejeni, bez pomysłów na przyszłość. Nazywało sie to „Cashback” i ze względu na sprawną realizację zapadło mi w pamięć. Tym większą radość wzbudziło we mnie znalezisko ostatniego tygodnia – „Cashback” został nakręcony w wersji pełnometrażowej!

Odpowiedzialnym za powstanie filmu jest Sean Ellis – to on stworzył scenariusz i wyreżyserował obraz. Wyszło mu to całkiem nieźle. Jego pazur był już widoczny w etiudzie. Pełny metraż zaś to to samo, tylko że więcej. Mamy nawet te same sceny, więc prawdopodobnie krótka forma była zmontowana jako materiał promujący tytuł lub nawet był przygotowaniem do ekranizacji pełnego dzieła.

Co może przyciągać do filmu „Cashback„, to historia. Nie jest wyszukana i skomplikowana. Wręcz odwrotnie – jej atutem jest prostota i to, że swoim autentyzmem stara się trafić do przeciętnego zjadacza chleba. Adresatem są osoby młode, które jeszcze nie znalazły swojego miejsca w świecie i które tęsknią za wielką miłością. Wiem, że brzmi to sztampowo. Jeśli oczekujesz frapujących zwrotów akcji i niewyjaśnionych elementów, zawiedziesz się. „Cashback” to opowieść o szarej codzienności i marzeniach.

W rolę głównego bohatera wcielił się Sean Higgins. Jego kreacja jest dobra. Aktorstwo bez zastrzeżeń, a aparycja idealnie pasuje do postaci – zagubionego młodego mężczyzny, który pod wieloma względami wciąż jest jeszcze chłopcem. W „Cashback” w zabawny sposób są przemieszane elementy realne z wyobrażonymi. Nie obawiaj sie więc, iż jest to rzecz śmiertelnie poważna. Sporo tu humoru, zazwyczaj ciepłego i na swój sposób – krzepiącego.

GD Star Rating
loading...
Cashback, 2.0 out of 5 based on 1 rating

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz