1408

1408

1408 (2007)

Horror

Produkcja: USA
Data Premiery: 2007-11-23 (Polska); 2007-06-12 (Świat)
Dystrybutor: Kino Świat

1408„, film oparty na opowiadaniu Stephena Kinga, można śmiało nazwać horrorem w pełnym tego słowa znaczeniu.Klaustrofobiczna atmosfera i bardzo realistycznie odegrana przez Johna Cusack’a rola przenoszą widza na drugą stronę dużego ekranu… do pokoju numer 1408 w nowojorskim Hotelu Dolphin.

Mike Enslin, główny bohater „1408„, trafia w to miejsce aby zdemaskować zjawiska paranormalne, które rzekomo zostały tam zanotowane. Mike ma już za sobą kilka pobytów w miejscach słynących z niewiarygodnych historii, jakie opisuje później w swoich książkach. Podważa on zdanie samego dyrektora owego hotelu o tym, że wydarzenia z przeszłości związane ze śmiercią każdego, kto tam przebywał, to nie tylko dziwny zbieg okoliczności. W końcu od 1978 roku nie pozwolono nikomu wynająć tego pokoju, a sprzątaczki mogą do niego wchodzić przy otwartych drzwiach tylko na kilka minut.

Nieustraszony pisarz uparcie jednak namawia do tego, aby pozwolono mu spędzić noc we wspomnianym pokoju. Pełen spokoju i pewności siebie, pisarz rozpoczyna próbę obalenia mitu o tym, że nikt nie przetrwa tam. Czy jednak to, co później tam widzi, to tylko wybryk jego wyobraźni? Czy to co słyszy to sen na jawie? Czy to, że pokój nagle staje się dla niego pułapką, nadal da się logicznie wyjaśnić? Czy, tak jak inni, zginie w niewyjaśnionych okolicznościach? W końcu po horrorze ciężko spodziewać się happy end’u.

GD Star Rating
loading...
1408, 2.7 out of 5 based on 10 ratings

Oni mają swoje zdanie o filmach

5 komentarzy

 1. fanka /

  interesujacy……………….

  GD Star Rating
  loading...
 2. Mierny ,są o wiele lepsze filmy.

  GD Star Rating
  loading...
 3. BiBi /

  Uwielbiam film 1408 i naprawde warto go obejrzeć polecam.

  GD Star Rating
  loading...
 4. najlepszy horror jaki oglądałem był bardzo interesujący

  GD Star Rating
  loading...
 5. Film bardzo ciekawy, trzymający w napięciu… Dobra obsada. Mimo dość przewidywalnego końca bardzo polecam!!!

  GD Star Rating
  loading...

Zostaw komentarz