Fighter

FighterRecenzja filmu: Fighter (The Fighter)

biograficzny, dramat
Reżyseria: David O. Russell
Scenariusz: Scott Silver, Paul Tamasy, Eric Johnson
Data premiery: 10.12.2010 (świat), 04 .03.2011 (Polska)
Produkcja: USA

Piękna historia długiej, „kamienistej” drogi, jaką musiał przebyć Micky Ward, by osiągnąć prawdziwy sukces w boksie. Bieda, faworyzacja jego brata, brak perspektyw – wszystko to udało się przezwyciężyć, spełniając marzenia i zdobywając pas mistrzowski organizacji WBU.

Micky Ward (Mark Wahlberg) i jego przyrodni brat Dicky (Christian Bale) uwielbiają boks. Od lat razem trenują, lecz to Dicky jest bardziej promowany. Wspiera go w tym matka, ale też Micky, który w głębi serca marzy, by stać się lepszym sportowcem. Dicky świetnie radzi sobie na deskach ringu, ale nie jest w stanie ustabilizować życia prywatnego.

Micky stara się zarabiać, układać sprawy prywatne, lecz wokół niego istnieje tylko stagnacja przeplatana rzadkimi walkami, które odradzają marzenia o wielkim sukcesie. Sięgający dna Dicky próbuje zająć się karierą brata. Nie potrafi go jednak odpowiednio wytrenować, a matka dąży jedynie do zyskania kolejnych profitów nawet za cenę przegranych pojedynków. Micky jest obijany w spelunach, ale dla rodziny najważniejsze pozostaje to, że wciąż walczy.

Siłą mężczyzny staje się kobieta, której miłość zmobilizuje go do sięgnięcia po największe marzenia. Micky zaczyna myśleć wreszcie o sobie, a nie wykorzystującej go rodzinie.

Chociaż historia wydaje się być banalna, wydarzyła się naprawdę. Dlatego też tak ważne było, by aktorzy odgrywający główne role potrafili dobitnie przedstawić swoje postaci. Mark Wahlberg wypadł dobrze, Christian Bale jeszcze lepiej, o czym świadczy zdobyty Oscar. Nie zawiodła Melissa Leo (matka) i Amy Adams (dziewczyna Micky’ego).

Film, choć miewa nieco nużące momenty, jest naprawdę wciągający. Pojedynki będą gratką dla fanów sportu. Wzruszająca historia to fabuła wprost stworzona dla widzów lubiących dramaty. Połączenie rywalizacji i problemów rodzinnych, marzeń i braku wiary we własne siły sprawia, że to obraz godny obejrzenia przez każdego z nas.

Ci, którzy nie wierzą w spełnienie marzeń lub wahają się po nie sięgnąć, powinni w szczególności obejrzeć „Fightera”. Film, jak i sama historia Micky’ego Warda pokazują, że nie ma marzeń, których nie dałoby się zrealizować.

Obejrzyj zwiastun filmu „Fighter”.

GD Star Rating
loading...
Fighter, 3.5 out of 5 based on 2 ratings

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz